BAŞARILI BİR KARİYER İÇİN ÖZEL DERS

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 6 yıl 11 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3429
  Anonim
  Ziyaretçi

  Öğrenciler aynı müfredat konularına bireysel olarak hazırlandıklarında rakipleriyle benzer puan aralığında yer alırlar. Hayallerine ulaşmaları için rakiplerinin önüne geçmesi gerekmektedir. Bu durumun gerçekleşebilmesi için olağan durumun dışında yeni takviyeler gerekmektedir. Bu konuda öğrencilerin ve velilerin en önemli yardımcı özel ders olmaktadır.
                  Özel ders, öğrencileri diğerlerinden ayırarak bir adım hatta birkaç adım öne geçirmek için sunulmaktadır. Özel ders alan öğrencilerin yanlışları doğrulara dönüşmekte, böylece sınav için hayallerine bir adım daha yaklaşabilmektedir.
                  Ülkemizde öğrencilerin en çok zorlandığı dersler arasında ilk sırada yer alan Matematik dersi, özel ders anlamında da en büyük paya sahip. Matematik özel ders alarak diğer öğrencilerin bolca yanlış yaptığı sorularda öne geçen öğrenciler puan farkını büyük oranda bu kısımdan sağlamaktadır. Çünkü diğer öğrenciler Matematik dersinde yeterli başarıyı sağlamakta zorlanabilmektedir.
                  Matematik özel ders alan öğrencilerin Matematik netlerinde belirgin bir artış meydana gelerek hedeflenen puana ulaşılmasını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca matematik dersinden ekstra olarak yapılan netler öğrencilerin sınav motivasyonunu arttırarak diğer derslerdeki başarılarını da olumlu etkilemektedir.
                  Etüt merkezi aracılığıyla özel ders alan öğrenciler aynı birey özel ders alan öğrenciler gibi yüksek başarı ortalaması için çaba harcamaktadır. Etüt merkezi bünyesinde verilen özel dersler evde verilen özel ders ile aynı kalitededir. Hatta birçok konuda evde verilen özel dersten avantajlı konumdadır. Öğrencinin bilgi alma amacıyla orada bulunması bile öğrenmeyi olumlu olarak etkilemektedir.
                  Hayata yön veren sınavlar, nasıl bir geleceğin sizleri beklediği konusunda belirleyici rol oynamaktadır. Özel ders alan öğrencilerin sınavı şansa bırakmayarak “mutlak başarı” kriteri ile yıl boyunca yüksek tempo ders çalışması, hedefledikleri puanı almaları açısından oldukça önemlidir.
                  Özel dersin sınav başarısına etkisi oldukça fazladır. Özel ders alan öğrenciler, okul dışı zamanlarını yine ders ile geçirerek farklı aktivitelere zaman ayıramazlar. Bu durum bir süre sonra ilginin tamamen derslere yoğunlaşmasını sağlayacaktır. Özel ders alan öğrenciler yanlış yaptıkları soruları doğruya dönüştürerek başarı ortalamalarını hızlıca yukarıya çekecektir.
                  Birebir ilgi ile alınan dersler de, anlaşılmayan konular, binlerce soru ile pekiştirilen konular gibi birçok etkinlik sınava yönelik çalışmalar eşliğinde sürdürülmektedir.
   
  Web Sitemiz: https://www.bogaziciders.com

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.