Bilgisayar, Kontakt Lens ve Gözleriniz

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 5 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2818
  Anonim
  Ziyaretçi

  S1_NewWearers_Kontakt_Lens_Header_Desktop_Tablet_insert2mon20.jpg
  Çoğumuz, her gün en az bir kaç saatini bilgisayar ekranının karşısında geçiriyor. Hepimiz de bunun gözlerimizi harap ettiğini biliyoruz. Doğru kontakt lenslerin seçimi bilgisayar kullanırken gözlerimizin konforunun sürdürülmesine yardımcı olur.
  Neden bilgisayar ekranları gözlerimizi zorlar?
  Bilgisayar ekranları gözlerimizi birkaç şekilde etkilerler. Örneğin:
  Göz kırpma sıklığını azalma
  Kuru, tahriş olmuş ve kızarık gözlere neden olma
  Gözlerde yorgunluk
  Bulanık ve değişken görüntüler

  Kontakt lens ve bilgisayar ekranı
  Ortalama her beş saniyede bir gözümüzü kırparız, yani günde 11.000 defa! Ancak, bilgisayar ekranına bakarken ya daha az kırparız, ya da tam olarak kırpmayız. Aslında, çalışmaların gösterdiğine göre bilgisayar ekranının karşısındayken, gözlerimizi nemli ve sağlıklı tutabilmek için kırpmamız gerekenden beş kat daha az göz kırpıyoruz.
  Göz kırpmak, gözlerinizi temiz ve nemli tutabilmek için, vücudunuzun gözyaşını yeniden gözünüzün üzerine yaymasının doğal bir yoludur. Göz kırparak, nemliliği korumak ve yabancı cisimlerin içeri girmesine ya da gözlerinizi tahriş etmesine engel olabilmek için gözyaşınızı gözünüzün üzerine yayıyorsunuz.
  Bilgisayar kullanıyorsanız, bilgisayar ekranının gözünüze daha neler yaptığını da fark etmişsinizdir. Bu ipuçları gözlerinizin bilgisayar ekranı karşısında da sağlık ve konforunu sürdürmesine yardımcı olacaktır:
  Parlamayı azaltın
  Camın karşısında oturmaktan kaçının ve oda yeterince aydınlatılmış olsun. Ekranınız ve arkasındaki alanın parlaklıklarının farklı olması gözünüzde sıkıntı ve rahatsızlığa yol açabilir.
  Koltuğunuzu ayarlayın
  Düz karşıya baktığınızda monitörün üst kenarından bakıyor olmanız gerekir.
  Sık göz kırpın
  Bilinçli olarak, sık sık ve tam olarak gözünüzü kırpmanız kontakt lenslerinizin nemliliğinin korunmasına yardımcı olacaktır.
  Ara verin
  Her 20 dakikada bir 20 saniye ara verin. Gözlerinizi ekranınızdan en az 6 metre ileriye odaklayın. Farklı uzaklıklardaki nesnelere bakarken gözlerinizi hareket ettirin.
  Bol su için!
  Su kaybını önlemek için olabildiğince bol su için.
  https://www.acuvue.com.tr/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.