CİLT BAKIMI

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 6 yıl 9 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3625
  Anonim
  Ziyaretçi

  Cilt bakım ürünlerimizi her yaşa ve cilt tipinin ihtiyacına göre doğanın bizlere sunduğu bitki özlerinden faydalanarak formulize ederiz. Ürünlerimizin performansları tabi tutuldukları testler ile ölçülmektedir.
  Güzellik ve cilt bakımı birbiriyle yakından alakalı iki kavram. Sağlıklı ve güzel bir cilt her daim güzelliğin ölçütü olarak görülmüştür. Erken yaşlarda cildiniz için iyi alışkanlıklar edinmek cildinizin, dolayısıyla sizin, yıllar geçse de genç ve güzel görünmenize katkıda bulunur. Sağlıklı beslenmek, bol su tüketmek ve sık sık egzersiz yapmanın yanında güzel bir cildin yolu düzenli yapılan doğru bir cilt bakımından geçiyor.
  Genç, sıkı, parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak herkesin hayali olsa da birçok kişi yoğun hayat temposu sebebiyle cildine vakit ayıramıyor. Ancak her gün 10-15 dakikada yapılan düzenli bir bakım cildinizde gözle görülebilir bir fark yaratacaktır. Cilt bakımının ilk adımı cildinizi temizlemektir. Makyajınız varsa öncelikle cildinizi makyajdan arındırmak cilt bakımının en önemli kuralı. Ardından makyaj olsun ya da olmasın cilt tipinize uygun bir ürünle cildinizi yıkayarak gün içerisinde hava kirliliğinin neden olduğu kirden; ölü derilerden, makyaj kalıntılarından ve hatta elinizin yüzünüze temasıyla yüzünüze bulaşan mikroplardan arınmalısınız.
  Cildinizi yıkadıktan sonra süreceğiniz tonik ise ciltteki gözenekleri tıkayan kalıntıları temizler, gözeneklerinizin açılmasını sağlar, cildi sıkılaştırır. Cildinizin temizlendiğinden emin olduktan sonra ise yapılması gereken cilde ihtiyacı olan nemi vermektir. Cildinizin gece boyunca nem kaybeder. Ayrıca cilt metabolizması geceleri daha hızlı çalışır, cilt yenilenir. Cildinizin kan dolaşımı geceleri gündüze kıyasla daha hızlı olur bu sebeple gece cilt bakımına özen göstermek gerekir.
  Gece kullanacağınız cilt tipinize uygun bir nemlendirici cildinizin kuru kalmasını engellerken aynı zamanda cilt yenilenme sürecine katkıda bulunur. Gündüz kullandığınız nemlendiricilerin en büyük yararı ise cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumaktır. Cildinizin güneş ışınlarına korumasız olarak maruz kalması cilt kanserinden güneş yanıklarına; erken yaşlanmadan cilt lekelerine kadar sayısız olumsuz sonuç doğurabilir. Gündüz kullandığınız nemlendiriciler aynı zamanda cildin nem dengesini gün boyu koruyup dış etkenlerin cilt altına yerleşip kirlilik yaratma ihtimalini engeller, makyajın cildinizde yaratabileceği zararı minimuma indirir, cildinizin kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlar.
  Günlük cilt bakımının yanı sıra cildinizin ihtiyaçlarına göre anti-aging (yaşlanma karşıtı), sivilce ve siyah nokta oluşumunu önleyen ya da yağlanmayı önleyen ürünler gibi daha spesifik ürünler kullanarak cilt bakımınızdan maksimum fayda elde edebilirsiniz.
   
   
  Web Sitemiz: https://tr.huncalife.com/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.