Dansçı, Dansöz, Rakkas Kiralama

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 5 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2849
  Anonim
  Ziyaretçi

  11889522_949574395099026_7235924924843896075_n.jpg
  Eskiler rakkas derdi. Şarkıları bile var: “Rakkas geldi meydana, al bastı al al gerdana ay, ay, ay, ay candan….” Dansçı, dansöz demektir rakkas. 
  Bizim bldiğimiz manada dansöz kıvrak dansları ile insanları eğlencelerde coşturan ve görsel şölen sunan kişidir. Oryantal kıyafetler içinde, hele bir de uygun bir ortam sağlandıysa insan kendini 1001 Gece Masalları içinde bile sanabilir.

  Kına Gecelerinde Dansöz
  Aslında çok da adet değildir, kına gecelerine dansöz kiralama. Ama yine de konsept olarak çok uygun görünüyor insanın gözüne. Bir de kına gecesi geleneksel Osmanlı konsepti içinde organize edildiyse, dansöz tam olarak uygun bir organizasyon seçeneğidir. 

  Düşünsenize… 
  Bir Osmanlı saray eğlencesi gibi düzenlenmiş kına gecesinde Sultan, elbette gelin kızımız. Herkes onu mutlu etmek için uğraşmakta. Ortaya bir de kiralık dansöz çıkmış, konuklar onunla yarışır gibi neredeyse. Değmeyin Sultan’ımızın keyfine.

  Fiyatlar
  Aslında öyle korkulacak rakamlar söylenmiyor dansöz kiralama fiyatları için. Ama tabii dünyaca ünlü rakkaseler ise söz konusu olan kesenin içi birden boşalabilir. 
  Yine de her keseye uygun bir dansöz bulabilmek mümkün, isteyin yeter! İstediğinizde İstanbul’da bile 400 TL’den başlayan fiyatlar ile dansöz kiralamak olasılıklar dahilinde. Başka şehirlerde daha da uygun fiyatlar bulmak çok kolay olabilir. 
  Genellikle 40 dakikalık tek set olarak düzenlenen dansöz şovu, 2 set 20’şer dakikalık şov olarak da olabilir. 
  http://dansozkiralamak.com/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.