Diş Estetiği Önemi İmplant Ve Zirkoryum Diş Tedavisi

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 2 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3472
  Anonim
  Ziyaretçi

  ojoPqQ.png
   İMPLANT NEDİR?
   
              Diş implant, ağızda eksik olan dişlerin yerine getirilmesi amacıyla, titanyum ve titanyum elementleriyle hazırlanan yapay diş kökleridir. Titanyum vücut dokularıyla uyumlu olduğu için implant malzemesi olarak kullanılmaktadır. Kaybedilen dişlerin oluşturduğu boşlukları ya da diş çekimi sonrası yerleştirilebilir, diş implant asıl amacı, üzerine kullanılan dişler yapmaktır. İmplantlar, sabit ve hareketli olarak ikiye ayrılır. Basit operasyonla çene kemiğine yerleştirilir. Kemik miktarı istenilen düzeyde değilse kemik oluşturma gibi yöntemlere gidilebilir.
   
    ZİRKORYUM DİŞ :
   
              İnsanların birbiriyle etkileşim içinde yaşayan sosyal canlılardır. Bazen güzel bakış bazen de sıcak bir gülümseme etkili bir iletişimin başlangıcıdır. Ancak her birey güzel etkili gözüken dişlere doğuştan sahip olamayabilir veya çevresel nedenlerden dolayı aşınma, bozulma gibi sebepler ortaya çıkabilir. Zirkoryum diş, 1700′ lü yıllarda keşfedilen zirkonyum metalinden üretilen, beyaz renkli, sıcaklığa karşı dayanıklı ve ışık geçirgenliği sayesinde şeffaf bir görünüm vermektedir. Metale alerjisi olan bireylerde çok rahat bir şekilde uygulanabilmesiyle bilinen bir diş türüdür. Zirkoryum, porselen kaplamalar metal desteksiz kaplamalardan oluşup daha doğal bir görünüm sunar. Işık geçirgenliği sayesinde dişlerde oluşan mat görüntünün kaybolarak daha sağlıklı bir görünüm sunulmasını sağlar.
   
    Diş estetiği nedir?
   
              Porselen, kötü görülen ön dişlerin düzeltmenin hızlı ve daha güvenli yoludur. Bu yöntemle kalıcı lekeler, aralıklı veya yapısı bozulmuş dişler düzeltilebilir. Dişlerin rengini, şeklini ya da boyunu değiştirmek istiyorsanız diş estetiği mükemmel bir çözümdür. 5-7 gün gibi kısa zamanda tedavisi tamamlanmaktadır. 2-3 yıl süren ortodonti’den çok daha kısa sürmektedir.
   
   Web Sitemiz: http://dentnis.com/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.