Garantili İkinci El Otomobil

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3404
  Anonim
  Ziyaretçi

  Garantili İkinci El Otomobil Satın Alma Rehberi
  Bir araba satın almaya karar verdiğinizde, yapmanız gereken ilk şey detaylı bir araştırma yapmaktır. Ancak tabi ki araştırmaya başlarken nasıl bir arabaya ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz öncelikle.
  Bu yüzden bir kağıda “güvenlik, konfor, prestij, yakıt, koltuk sayısı” gibi önceliklerinizi kaleme almak, bütçenizin alt ve üst limitlerini belirlemek ve buna göre satın alma ihtimaliniz bulunan arabaları yazmak yukarıdaki problemlerin önüne geçecektir.
  Garantili İkinci El Otomobil Nasıl Alınır?
  Öncelikle bir otomobil bayisinden ikinci el bir araç alacaksanız ve karşılığında bindiğiniz aracı takas edecekseniz, genellikle işlemlerin ayrı ayrı yapılması tavsiye ederiz.
  Araç satın alırken, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurun, duygusal bir seçim yapmayın. İnternette bir araştırma yapmadan bayiye veya ikinci el oto pazarına gitmeyin.
  İkinci el bir otomobil satın alıyorsanız, eksiksiz bir fiziki kontrol yapmak önemlidir. Sadece tekerlekleri tekmelemek ve arabayı birkaç kez sallamak gibi eski yöntemler yeterli olmaz.
  Araç bakmak için gündüz saatlerini seçin.
  Motoru çalıştırmadan önce aracı fiziksel olarak kontrol edin. Arabanın altı dahil her yerini gözden geçirdiğinizden emin olun. Ardından motor ve elektronik aksamı kontrol edin.
  Bir araba almadan önce, mutlaka ama mutlaka test sürüşü yapın. Test sürüşü esnasında yanınızda oturan satış temsilcisini düşünmeden iyice ikna olana kadar aracı kullanın.
  Test sürüşü esnasında aracın yol tutuşundan frenlere, hızlanmadan motordan gelen seslere kadar kontrol edin.
  Aracı yetkili bir servise ya da tanıdığınız bir tamirciye götürün.
  Aracın motor şasi numarasını ruhsat ile kıyaslayın. Aracın kaza geçirip geçirmediğini tespit edebilmek için aracın plakasından Araç Hasar Kaydı Sorgulaması (Tramer) yapın.
  Eğer ikinci el bir otomobil alacaksanız, bağımsız bir kurumdan oto ekspertiz hizmeti almak, ileride karşılaşabileceğiniz olası problemlerin önüne geçmek adına oldukça mantıklı bir davranış olacaktır.
  Garantili ikinci el otomobil edinmek için mutlaka araç garantisini kontrol edin. Üretici garantisi bittiyse araca garanti isteyin. Örneğin Tur Assist Warranty paketleri aşağıdaki özellikleri ile ikinci elde garanti vererek geceleri rahat uyumanızı sağlar.
  Öncelikle, ücretsiz olarak sağladığı ekspertiz desteğiyle aracın son durumu hakkında size detaylı bir rapor sunar.
  Binek araçlarda 7 yaş / 150.000 kilometre, hafif ticari araçlarda ise 5 yaş / 200.000 kilometre sınırını aşmamış araçlara garanti verir.
  Otomobilinizi mekanik ve elektrik kaynaklı arızalara karşı korumaya alır, motor ve şanzıman gibi önemli parçaları güvence altına alır, böylece satın almayı planladığınız otomobilin olası arızalarını ve bunların finansal yüklerini düşünmezsiniz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.