GENÇ İŞDAMINDAN EKONOMİYE DESTEK ÇAĞRISI

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 6 yıl 6 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3733
  Anonim
  Ziyaretçi

  g9gp10.jpg
   Genç Girişimci İşadamı ve Seyhanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adil Seyhan, gençleri girişimciliğe teşvik etmek için çalışıyor.  “Ekonomiyi bir üst kategoriye girişimciler taşıyacak” dedi. 
    
   Türkiye’nin üretmeye ihtiyacı var. Makro ekonomik sıkıntıların hepsi girişimcilikle ilgili. Almanya’nın nüfusu Türkiye ile hemen, hemen aynı. Almanya’nın çalışan sayısı 40 milyon, bizim 20 milyon. Demek ki bizim daha çalışabilecek durumda 20 milyonluk nüfusumuz var. Dünyadaki en büyük enerji eğitimli insan kaynağıdır. Biz buna sahibiz. Bu nedenle daha fazla yeni fikre ve daha fazla işadamına ihtiyacımız var.
   
   Biz her ne kadar girişken olarak bilinsek de girişimci değiliz. Toplum aile yapısından başlayarak girişimciliğin önünü açmaya çalışıyoruz. Şu anda devlet bunu çok iyi kavramış durumda. Türkiye’nin büyümesi için mevcut işletmelerin yüzde 3-5 büyümesi yetmez diyor. Yeni potansiyel alanlarda yatırım yapacak, iş fikri geliştirecek insanlara ihtiyacımız var.
   
   Devlet girişimciliğe ciddi destek veriyor. Çünkü kendisi girişimci şirket gibi çalışıyor. Türkiye’de standartlar oturdu, artık bir üst evreye geçmemiz lazım. Bunun yolu üretim ve tasarruftan geçiyor. Toplum son 50-60 yılda görmediği refahı gördü ve tasarrufu bıraktı. Devlet girişimci bulamıyor. Geçen yıllarda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 550 gence hibe kredi vereceğini açıkladı. Sadece 250 kişiye verilebildi.
   Neden yeterli başvuru olmadı?
   Gençler oturup proje üretmiyor. Çünkü biz bu insanlara çocukluklarından beri “Mezun ol bir yerde çalış, sigortalı işe gir” demişiz. Hiçbir zaman bu gence ne ailesi, ne eğitim sistemi “inovatif düşün, işini kur” dememiş. Bu birden bire olmayacak.
   
   Şu anda çok şükür ailemin büyük çoğunluğu benimle çalışıyor” dedi. “Girişimci doğulmaz olunur” diyen Seyhan, halen Seyhanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini de sürdürüyor.
   
   Kromeks Madencilik A.Ş. – Barter Takas Sistemi – Emirdağ Su Üretim – Pronessclub – Aries Gayrimenkul bir Seyhanlar Grup kuruluşudur.
   
   adil seyhan seyhan kromeks madencilik, adil seyhan emirdağ su fabrikası, adil seyhan pronessclub
   
   
   Web Sitemiz: http://www.seyhanlargrup.com

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.