Globazl Gazete Lezzeti – Yabancı gazeteleri türkçe olarak sunan haber sitesi

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 6 yıl 9 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3591
  Anonim
  Ziyaretçi

  Mesai saatleri içerisinde gazeteleri takip etmeye çalışırsınız, Hürriyet, Milliyet yada Sabah’a baktıktan sonra haberler birbirlerinin tekrarı niteliğinde olmaya başlar. Belki biraz t24 yada OdaTv farklı haberler sunmaya çalışır. Bir de son yıllarda viral haber üreten onedio, listelist gibi haber siteleri.
   
  Size bu yazımda bu haber platformuna yeni bir nefes getirecek, yurtdışı haberlerini Türkçe olarak sunan ve dünyadaki gelişmeleri, kaynağından takip edebileceğiniz galgale.com sitesini önermek istiyorum.
  r26E83.jpg
  Kanada Başbakanı Justin Trudeau’yu kendi ülkesinin nasıl gördüğünü, İsviçreli bilim adamlarının buluşlarını, Norveç’in insanı sinir eden yatırımlarını, Ortadoğu’da insanı üzen olayları, İsrail ve Filistin’deki haber sitelerini ve yaşanan olayların iki taraftan nasıl göründüğü, ormanlardan ve kabilelerden ibaret gördüğümüz afrika’daki modern yapılanmaları gibi bir çok ülkeden birçok haberi galgale’den takip edebileceksiniz. Bir nevi Acun Firarda’nın gelişmiş haber versiyonu :)
  Dünya haberleri beni çok ilgilendirmiyor diyenler için ise, yabancı basının Türkiye ile ilgili yaptığı haberler özenle seçiliyor. Olmasa dahi dünyadaki gelişmelerin kelebek etkisi gibi Türkiye’yi yakından ilgilendirdiği aşikar.
  Sadece siyasi haberlerin olmadığı sitede, sağlık, teknoloji, magazin haberlerine de erişebilirsiniz. Yani Kim Kardashian ve Johnny Depp ile ilgili haberleride yakından takip edebileceksiniz :)
  Logosundan da belli olduğu gibi gazeteci çocuğumuz bize dünyadan haberleri yazıyoo diye Türkçe duyurmaya çalışacak.
   
  https://www.galgale.com

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.