Halil Arslan Bizim Menkul Değerlerimiz

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 8 yıl 1 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2239
  Anonim
  Ziyaretçi

  Halil Arslan Beyin çok yakın bir zamanda kaleme aldığı bir makaleden çıkarılacak sonucu okul arkadaşlarımızla tartışırken, menkul değerlerin önemini vurgulayan Halil Arslan‘a tekrar teşekkür etme gereği duyduk. Menkul değerin sözlükteki anlamından bahsetmek gerekirse; hisse senetleri, devlet tahvilleri, özel kesim tahvilleri, poliçe gibi finansan varlıklara verilen isimdir menkul değerler. Bizim menkul değerlerimiz konusunda gerekli özeni maalesef göstermiyoruz. Ülkemiz kaynaklarından en önemli değerler olan menkul değerler, hukuktaki terim manasıyla taşınabilir değerler anlamına gelmektedir.  Paraya çevrilmesi mümkün veya parayla ifade edilebilen değerler olan menkul değerler konusunda bize yol gösteren Halil Arslan, gerçekten konusu hakkında uzman bir kişilik. Gerek şahsiyetiyle gerekse makaleleriyle biz üniversite öğrencilerini büyüledi.

  Pekii menkul değerler neden satın alınır diye sorarsanız bizim menkul değerlerimiz hakkında bir kaç şey belirtmek istiyoruz. Bizim menkul değerlerimiz özellikle yatırım amacıyla satın alınmaktadır. Menkul değerler sahibine ortaklık veya alacak hakkı sağlamaktadır. Düzenlenme şekli hamiline veya nama olabilir. Piyasada oldukça fazla kullanım alanı olan menkul değerlerden bahsederken Dr. Halil Arslan‘ın bu konudaki fikirlerinden bahsetmeden geçemeyeceğiz. Menkul değerlerin birçok çeşidi vardır. Repoya dayalı menkul değerler, varlığa dayalı menkul değerler, gelir ortaklığı senedi bunlardan birkaçıdır.

  Halil Arslan Bizim Menkul Değerler hakkında oldukça bilgi birikimi mevcut bir uzman olarak bizleri aydınlatmıştır. Eğitime verdiği önemin de yüksek olduğunu gösteren Dr. Halil Arslan, sizlere danışmanlık yapmaya devam etmektedir. Biz kendisine teşekkürlerimizi bir mektup ile ilettik, sizin adınıza da :) Herkese bol ekonomik günler…
  Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğrencileri

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.