Hava Arıtma Nedir?

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 6 yıl 6 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3465
  Anonim
  Ziyaretçi

  vbqOz4.png

  Günümüzde giderek artmaya başlayan hava kirliliği ile beraber bağışıklık sistemi yetersizliği olan hasta sayılarında meydana gelen artışlar ile hastanelerde ciddi oranlarda bir artış meydana gelmektedir. Bu noktada hem insan hayatı ve hem de parasal maliyetler açısından havadaki enfeksiyonların da bedeli oldukça yüksektir. Sonuç olarak da özellikle de hastane ortamında mümkün olduğu kadar yüksek kaliteye sahip bir alanın oluşturulması genel bir ihtiyaçtır. Karşılanması gereken en önemli gereklilikler ise hava arıtmayla ilgili doğru kararlara varmak tam olarak yapılması şart bir husustur. Hava kirlilikleri havadan giderilmektedir ve bu noktada ise mutlaka  hava temizleyici cihazı kullanımları da mutlaka gerekmektedir.
  Hava Kirletici Katı Elemanlar Nedir?
  Havayı kirleten faktörlerin ilk sırasında ise her zaman için toz, polen, mazot isi, virüs ve bakterileri gibi istenmeyen elemanlar neden olmaktadır. Bu parçacık kirleticiler ise yüksek verimlilikte hava fitreleri ya da hava temizleyici cihazlar ile önlenmektedir. Havada bulunan bu kötü etkiler ise küçük olması ve gözle görülmese dahi her alanda birçok farklı zararlı etkileri bulunmaktadır. Temizleme filtreleri ise havada bulunan ve aynı zamanda 1 pm’ye kadar olan parçacıkların da ortadan kalkması halinde havadaki kirliliklerin birçoğu kısa sürede önlenmiş olacaktır. Diğer yandan yeterli olarak hava arıtması gerçekleşmesi için kullanılan fitrenin oldukça yüksek derecede bir verimliliğe sahip olması gereklidir.
  Havada Bulunan Gaz, Koku Ve Kimyasalların Önlenmesi
  Havada bulunan bu aktif karbon kirleticiler filtreleme yolları ile etkili olarak giderilmektedir. Buna göre ise verimli çalışabilmesi için de hava arıtıcıların filtre kartuşu fitrelerin ikisini de içermelidir. Havada belli süre içerisinde işlenebilen hacim uygulamalarda kirliliklerin içeri girişinde kararlı olmaktan ziyade farklı değişiklikleri meydana getirir. Bu sebeplerden dolayı ise arıtma işlemlerinin gerçekleştirilmesi içinde gereken zaman diliminde özellikle de ağır bir kirlilik olduğunda oldukça önemli bir yere sahiptir ve hava temizleme cihazı da istenilen sonuçları vermektedir. Arıtılan havanın serbest bırakılma yolu ve ayrıca temiz ile kirli havanın da karıştırılma yöntemi bu sayede etkili olarak sağlanmalıdır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.