Hava Temizleme

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 6 yıl 11 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3651
  Anonim
  Ziyaretçi

  Gün içerisinde pek çok farklı ortamda bulunmaktayız.  Her ortamda soluduğumuz hava da biz göremesek de zararlı partiküller bulunmaktadır. Bu zararlı partiküller solduğumuz havayla beraber vücudumuza yerleşmektedir. Bu da çeşitli sağlık problemlerine yol açmaktadır. Bu yüzden bulunduğunuz havanın temiz olmasına önem vermelisiniz. Günümüzde gelişen teknolojinin de katkılarıyla geniş seçeneklerle hava temizleme yöntemleri bulunmaktadır.
  Kış aylarında da her mevsim olduğu gibi bolca oksijene ihtiyacımız vardır. Ancak havanın soğuk olması nedeniyle camlar açılmamaktadır. Bu da içeride bulunan oksijenin azalmasına ve karbondioksitin çoğalmasına neden olur. Yani hava temizleme cihazları, kış aylarında daha çok yardımcı olmaktadır. Bu cihazlar markalarına ve modellerine göre değişiklik göstermektedir. Bazıları filtre temelli olarak kullanılırken, bazıları fan yardımı ile kullanılmaktadır. Bu cihazlar ortamda bulunan havayı bazı alanlardan geçirerek temizlerler. Cihazların yapmış olduğu bu işlem oldukça basittir. İlk olarak belirli bir yerden ortamdaki havayı içine hapseder. Daha sonra bazı filtreli bölümlerden geçerek, son olarak kokusundan arınacak olan bölmeye girer. Bu bölmelerde işi bittikten sonra, gerisini elektronik mekanizma üstlenir. Zararlı partiküller, cihazın içindeki plaklara yapışır ve geriye temiz bir hava kalır. Bu temizlenen hava cihazın farklı bir bölümünden çıkarak ortamda daha fazla oksijen olmasını sağlar. Evlerde, hastanelerde ve işyerlerinde kullanılması uygun olan bu cihazları her mevsim kullanabilmeniz mümkündür.
  Kullandığınız hava temizleyici cihazlar sayesinde, soluduğunuz havanın oksijen bakımından zengin olmasını sağlarken, ortaya çıkabilecek olan sağlık sorunlarını da ortadan kaldırmış olursunuz. Ancak kullanacağınız cihazları da, kullanacağınız ortama uygun seçmeniz gerektiğini unutmamalısınız. Bu cihazlar iyonize edici, mekanik filtreli ve elektrostatik filtreli gibi farklı çeşitlerde bulunmaktadır. Cihazların kullanım alanları bulunduğu ortamlardaki karbondioksit oranına göre değişiklik göstermektedir.
   
   
  Web Sitemiz: https://havatemizleyicicihaz.wordpress.com/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.