Hazır E Ticaret Paketleri Satışı

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 4 yıl 8 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3183
  Anonim
  Ziyaretçi

  400DMG.png

  Günümüzde e-ticaret sitesi kurmak çoğu kimseye göre yüksek maliyetli olarak düşünülmekte, bu tarz düşünmek e-ticaret paketleri satan firmaların yüksek kar marjları ile çalışmak istemeleri vesile olmuştur.Hazır e-ticaret paketleri satan firmamızda kesenize uygun hazır e-ticaret sitesi fiyatları bulmanız mümkün.

  Online Alışveriş mağazaları hakkında akla gelen birinci soru işareti birçok insanda aynı:
  Online Alışveriş Siteleri Ne kadar güvenilir ?
  Online Alışveriş Sitelerinin Ömrü ne kadar sürer?
  Online Alışveriş Sitesinin bana artısı veya eksisi nedir? Diye birçok soru geliyor. Ne var ki ülkemizde son bir kaç yıldır önem kazanan online alışveriş olumlu olumsuz yönlerine değinecek olursak şayet; yüzlerce eksi ve artı yanını şu şekilde sıralayabiliriz.
  Online Alışverişin Avantajları hiç şüphesiz fazlasıyla var.
  Online Alışveriş sisteminin en vurucu felsefesi de; E-ticaret siteleri 365 gün, her saat açık kalabiliyor. Kolaylıkla kullanıcılarınız online alışveriş internet sayfanızdan dilediği saatte alış veriş yapabilmenin lüksünü yaşıyor.
  Online alışveriş internetsiteniz sizin çevrimiçi mağzanızdır. Bir diğer üstünlüğüde dükkan kirası verdiğiniz mağazanızın masraflarından çok ucuzdur sanal mağazanızın maliyetleri. Daha az personelle çok fazla ürün satabilirsiniz çevrimiçi mağazanızda. En hoş yanlarından biride bu çevrimiçi mağazanızı dünyanın dört bir yanısıran herkese rahatça ulaşabiliyor olması. Çünkü bir yere mağaza açtığınızda o bölgedeki tüketicilere en yakın erişebilirsiniz. İnternetteki mağazanızda böyle bir kısıtlı alan yok.
  Eğer ürünlerinizi yurt dışına satmak istiyorsanız çevrimiçi mağaza ile bunu rahatça yapabilirsiniz. Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar, nerede olurlarsa olsunlar sayfanıza ulaşıp ürünlerinizi satın alabilirler.

  Online alışveriş bilhassa niş ürünler için son derece etkin bir pazar. Çünkü bulunduğunuz bölgede niş ürünler sattığınız bir mağaza açarsanız erişebileceğiniz kitle son derece küçülür; ama farklı bölgelerde o ürünleri arayan kullanıcılar olabilir. Bu yüzden de çevrimiçi ortamda bu ürünleri satarak çok daha büyük kitlelere ulaşmanız mümkün.

  Birde sattığınız ürünler internetten indirilebilecek ürünlerse baskı ve kargo maliyetinden kurtulmuş olacaksınız.
  Eğer sitenizdeki içerikleri iyi bir biçimde ayrıntılandırıp düzgün bir SEO yaparsanız, arama motorlarında sayfada üst sıralara çıkarak hem yeni kullanıcılara erişebilir hem de üst sıralarda göründüğünüz için ziyaretçileriniz sizin internet sayfanızı tıklayarak ürünlerinize daha basit ulaşıp satın alabilirler. İnternet gezginleri arama motoru aramalarında neredeyse hemen hemen hepsi birinci sayfasına bakarlar, ikinci sayfaya seyrek geçerler.

  Websitenizde eklediğiniz çevrimiçi iletişim formları gibi formlar vasıtası ile ziyaretçinin size sundukları bilgileri kullanarak ve o ziyaretçilerin bilgisayarlarına yasal çerçeveleri aşmadan çerez (cookie) yerleştirerek müşterilerinizin ilgi alanları ile ilgili son derece ayrıntılı bilgilere sahip olabilirsiniz. Mesela, kullanıcı online alışveriş sitenizde bir ürüne bakarken yan taraftaki urllerde benzer ürünleri ziyaretçiye sunarak ziyaretçinin ürün çeşitliliğini fark etmesini sağlayabilirsiniz. O an ziyaretçinin o ürünü almak aklında yoksa bile bir diğer ürünede yönledirirek bir ürün daha satmış olursunuz.
  En önemli noktalardan biride online alışveriş sitenizi oluştururken kullanıcıları çok fazla yormamalısınız! İstediği ürüne ulaşabilmesi için ziyaretçi yalnızca bir kaç tıklamayla internet sayfanızda bütün ürünlerinize çok hızlıca rahatça göz atabilmeli. Online alışveriş alış verişlerinde kullanıcılarda fiziki olarak mağazanızda olmasına gerek kalmadığı için bir o kadarda müşterilerinizi fiziki olarakta yormayarakta ayrı bir basitlık hizmeti sunmuş oluyorsunuz müşterilerinize. Böylece evlerinde koltuklarında otururken alışveriş yaparak hem işten arta kalan dönemlerinı mağazalarda gezerek harcamayacaklar hem ulaşım ücreti veya benzin masrafı olmadan ihtiyaçlarını gidermiş olacaklar.

  Online alışverişin üstünlükleri;
  Online satışın artıları olduğu gibi eksileri de var tabi. Alıcıyla birebir iletişime girme eksikliği, online alışverişin kusurlerinden bir tanesi denenebilir. Kimi iyi satıcıların yaptığı gibi alışveriş yapma düşüncesinde olmasa da ziyaretçiyi satın almaya ikna etmek birebir iletişim kurma ile mümkün olabilecek bir durum. Malesef çevrimiçi satışta bu çokda olası değil.
  Bir ikinciside e-ticaretde ziyaretçiyi almayı düşündüğü ürünü teset etme fırsatı bulamaz. Aldığımız ürüne dokunmak elimizde incelemek isteriz, giyisi veya ayakkabı tarzı bişey aldığımızda da kesinlikle giymek. Hemde bir kaç rengini de denemeyi ihmal etmeyiz. Mesela kokusunu hiç bilmediğiniz bir parfümü internetten alır mısınız? %99 umuzun hayır dediğini duyar gibiyiz. Bu gibi ürünleri yeni kullanıcılara satmak tabiki çok zor olabilir fakat fakat bildiğiniz markanın bildiğiniz kokusunu makul fiyatını takip eden emin çok insan bulabilirsiniz e-ticaret alışveriş sitelerinde. Bundan sebep ürününüzü çevrimiçi satışa sunarken yüksek kalitede görseller hazırlayarak ürün bilgilerini hatta videolarını düzenleyip eklemenizde de çok büyük yarar göreceksiniz.
  Bir ürünü satın aldığınızda hemen elinize geçsin istersiniz. O kadar seçmiş, beğenmiş, para vermiş almışsınız. Ama e- ticaret de işte orada biraz kargo paketinin gelmesini bekleyeceksiniz malınızı bir an önce kullanabilmek için. Online satış siteniz için iyi bir kargo şirketiyle çalışmanız müşteri memnuniyetinide artıracaktır. Paket ücretlerinin yüksek olması kullanıcıların e- ticaret yapmamasına neden olabiliyor. Ürün alıcının eline ne kadar çabuk ulaşırsa o kadar çabuk yeniden alışveriş yapmaya yönlenebilir. Aksi takdirde esasen sipariş verdim diyerek o ürün eline geçene kadar yeniden alışveriş yapmaya yönelmeyebilir.
  Yukarıdaki olumsuzlukların yanısıra kullanıcılar hala -bilhassa ülkemizde- e- ticarete güvenmiyor. Bunun başlıca nedenleri arasında web sitesinin güvenilir olup olmadığı, sitenin onları dolandırmasından korkmaları gibi etkenler başı çekiyor. Aldıkları ürünün kalitesinden emin olamamaları da kullanıcıların e- ticaret deneyimlerini olumsuz yönde etkileyen faktörler arasında diyebiliriz. Bu durumları önlemek veya azaltmak için ürünlerinizi destekleyici bloglar yazabilir, ziyaretçilerinizden olumlu geri bildirimler alarak bunları diğer ziyaretçilerle paylaşarak yaptığınız işin kalitesini ve güvenilirliğini diğer ziyaretçilerle paylaşır ve onların da güvenini kazanabilirsiniz. Bunun yanısıra bir de güvenlik önlemleriniz ile ilgili kullanıcınızı bilgilendirmek alışveriş konusu ile ilgili kendisini biraz daha rahat hissetmesini sağlar. Sitenin güvenilirği sağlanmazsa siteniz kötü niyetli programların saldırısına maruz kalabilir.Eğer yeterli güvenilirği olan bir ağ sağlayıcısı (sunucu) yoksa, internet siteniz kötü niyetli programlara maruz kalarak ve kullanıcı veri tabanını zedeleyerek, kullanıcılarınızın bilgisayarlarına zararlı programlar (virüsler) gönderebilir ve bu da sitenizin güvenilirliğini zedeleyerek müşteri kaybetmenize nedeniyet verir.Bunu engellemek için yapılacaklar arasında güvenilir bir alt yapı sağlayıcısı seçmek. Bu sizin için biraz masraf yaratabilir fakat kullanıcılarınızın gözünde güvenilirliğinizi kaybedip satışlarınızın aşağı düşmesindense biraz daha pahalı bir sunucu kullanmak şirketiniz için daha iyi sonuçlar verir. Bu hususta, aslında yukarıyadaki benzer maddelerde olduğu gibi, bütçenize makul olacak biçimde uzman kişilerle çalışmak yararnızadır. Tüketiciler kredi kartılarını internette kullanmaktan çekiniyor. Kullanıcılar internette kredi kartı numaralarını vermek istemedikleri için de alışveriş yapamıyorlar. Bu durumun önüne geçmek için de şirketler, güvenilir ödeme seçenekleri ile ilgili kullanıcıları bilgilendirmeliler. Güvenli ödemenin ne olduğunu ayrıntılı açıklamalarla kullanıcıya sunmalılar ve ödeme hakkında bir durum oluştuğunda kullanıcının sorununi çözüme ulaştırmak için de yardımcı olmak sözünü vererek alıcının güvenini kazanabilirler. Yukarıda ki maddeler bilhassa giriş seviyesinde olan ve e-ticarete girmeyi düşünenler için başlangıç aşamasında fikirlerini ve ne yapıp neyi yapamayacaklarını görmek açısından yararlı olacaktır.
  Hazır e ticaret sitesi paketlerimizi incelemenizi tavsiye ederiz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.