HERMETİK ŞOFBEN

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 8 yıl önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2246
  Anonim
  Ziyaretçi

  Doğalgaz kullanımının yaygınlaşması ile birlikte eskiden kullanılan LPG ve elektrik ile çalışan şofbenler yerini doğalgaz ile çalışan kombilere bırakmaya başladı. Konut içerisinde petekler ve yer altı ısıtma sistemleri vasıtasıyla kışın ısınma ihtiyacını karşılayan kombiler ile su tesisatlarına da sıcak su aktarılarak oldukça ekonomik fiyatlarla sıcak suyun banyolarımıza ulaşması sağlandı.

  Günümüzde kombiler hiç şüphesiz en ekonomik ve en güvenli ısınma sistemlerinin başında yer almaktadır. Hermetik baca boruları sayesinde yanma işlemi için gerekli olan oksijen kapalı ortamlardan alınmak yerine kısa bir boruyla konut dışından yani temiz havadan alındığı için kombilerin oksijensiz kalması gibi bir sorun söz konusu olmamaktadır. Eski teknolojiler ile üretilen ve genellikle banyo ya da mutfağa yerleştirilen tüp ile çalışan şofbenler kullanıma bağlı olarak sönebilmekteydi. Bu durum geçmiş yıllarda birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştur.

  Kapalı ortamlarda özellikle de oksijenin hızla tükenebileceği mutfak ve banyo gibi alanlarda şofben kurulumu yapmak son derece tehlikelidir. Aynı şekilde elektrik ile çalışan şofbenler de banyo içerisine yerleştirildiği için ıslak ortamlarda olmasından kaynaklı olarak kısa devre, elektrik çarpmaları ve yangınlar gibi birçok olaya sebebiyet vermiştir. Tüm bu nedenlerden dolayı şofben kurulum ve kullanımı oldukça hassas ve önemli bir konudur. Ülkemizde artık doğalgaz hatları hemen hemen her noktaya uğramaktadır. Eğer sıcak iklime ait bir bölgede yaşıyor ve ısınma problemi ile uğraşmak zorunda kalmıyorsanız tercih edebileceğiniz en mantıklı su ısıtma aracının Hermetik Şofben olduğunu söyleyebiliriz.

  Doğalgaz ile çalışan ve kombi ile aynı çalışma sistemine sahip olan hermetik şofbenler, hem kombiler kadar pahalı ve geniş alan kaplamaz hem de LPG ve elektrik ile çalışan şofbenler ile karşılaştırıldığında çok daha güvenli, pratik ve ekonomiktir. Hermetik Şofben, aynı kombilerde olduğu gibi hermetik borular ile dışarıdan aldığı temiz havayı içine çekerek yakar ardından karbon monoksit gazını da yine aynı yöntemle dışarı verir. Bu sayede şofben kullanmak isteyenlerin ilk tercihi son derece güvenli ve ekonomik olması nedeniyle hermetik şofbenlerden yana olmalıdır.

  Kaynak: http://www.kombiklimashop.com

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.