HIZLI TÜKETİMİN İKİNCİ EL PİYASASINA YANSIMASI

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 9 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2992
  Anonim
  Ziyaretçi

  Dünyada ve ülkemizde hızlı tüketim çılgınlığı artık çok ciddi boyutlara ulaşmıştır. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamak için ve gerekli gereksiz tüm ürünleri bulundurmak adına hızlı bir tüketim yarışına girmişlerdir. Özellikle gelişmiş ülkelerde alınan bir ürün bir ay sonra yeni bir ürünle yer değiştirilmektedir.
  Bu durumda ikinci el sektörünün hızla büyümesine ve ihtiyaca rahatça hitap etmesine yol açmaktadır. Kimi insanlar elindeki ürünlerin kıymetini bilemeyip hızlıca ellerinden çıkarmak adına ederinin çok altında satarlar. Bilinçli tüketiciler ise ellerinde ürünleri ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirirler. Dünyada ve ülkemizde insanların birincil ihtiyaçları dışındaki tüm ihtiyaçlar ikinci el sektöründen çok rahat karşılanmaktadır. Hızlı tüketimin ikinci el sektörüne en büyük avantajı istenen ürünlerin piyasada yer alan ürünlerden hiçbir farkının olmamasıdır. Günümüzde bir ikinci el ürün satan mağazaya gittiğimizde çok şaşırıyoruz bu ürünleri yepisyeni burada ne işi var diye. Mağazalar artık çok eski ürünleri ve bozuk ürünleri satın almıyorlar. Bunların yerine çok yeni ürünleri ederinde alıp yine piyasa değerinde ihtiyacı olan kişilere satıyorlar. Özellikle büyük şehirlerde insanlar ellerindeki yeni ürünleri bile ihtiyacı olmadıklarını düşükleri için veya zaruri hallerden ellerinden çıkarıyorlar. Tabi bu durumda piyasadan çok pahalıya satılan bu ürünleri uygun fiyata almak isteyen kişilerin işine geliyor. halkalı ikinci el eşya alanlar sitesini incelediğinizde de en yeni ürünleri uygun fiyatlara satıldığını görebilirsiniz.
  Aklınıza gelebilecek tüm eşyalar, beyaz eşya, bilgisayar, televizyonda, kanepe, oturma grubu, halı, kilim, kap kaçak ne geliyorsa aklınıza tüm bu ürünleri bulabilirsiniz. Aynı şekilde http://www.ikincielesyabizaliriz.com adresinde de çok memnun kalacağınız ürünler yer almaktadır. Artık bu sektör zengin fakir ya da orta gelirli diye bir ayrım yapmıyor. Her kesime her bütçeye uygun ürünler alıcını buluyor.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.