ICX640P Termal Kamera

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3469
  Anonim
  Ziyaretçi

  nRBv2V.png

  IR enerjisi ile yani ısı ile görüntüleme yapan üstün teknolojiye sahip görüntüleme cihazları hayatın birçok alanında karşımıza çıkar. IR enerjiye göre oluşan renkler ve şekillerle görüntüleme yapan ICX640P termal kamera genel olarak güvenlik amacı ile kullanılan ancak farklı sektörlerde de kullanılan bir cihazdır.
  Termal Kamera Kullanım Alanları
  Termal kameralar ilk olarak gece görüş sistemlerinde ve ısıya güdümlü füzelerde kullanıldı. Daha sonra termal kameranın kullanım alanı gittikçe yaygınlaşarak birçok sektörde Ir enerjili kameralar kullanılmaya başlandı.  
  Askeri alanlar, ısı yalıtım sistemleri, inşaat sektörü, tıp ısıya duyarlı kameraların en çok kullanıldığı alanlardır. Termal kamera modelleri teknolojik gelişmelere paralel olarak farklılık gösteriyor. Kamera modelleri kullanılacağı alana  uygun şekilde dizayn edilerek ihtiyaçlara cevap verecek özelliklerle donatılıyor. Örneğin askeri alanlarda kullanılan bir kamera ile su kaçağı için kullanılan görüntüleme cihazları birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Cihazdan en iyi randımanı almak için her sektörün kendi ihtiyaçlarına uygun kamera modelini seçmesi gerekir.
  Termal Görüntüleme Cihazı Özellikleri
  Termal kameralar ısıya duyurlı kameralardır. Isıya duyarlı oldukları için termal kamera ile elde edilen görüntülerde sıcak bölgeler ve soğuk bölgeler farklı renktedir. Sıcak bölgeler açık renkli soğuk bölgeler ise koyu renkli görüntülenir. Doğadaki tüm varlıkların kızılötesi yayılımı vardır. İşte termal görüntüleme cihazları ile bu kızılötesi yayılım görüntüye dönüşür.
  Termal kameralar ısıya duyarlı oldukları için en ufak ısı değişimini farklı renkte görüntüler ve detaylı görüntüleme imkanı sunar. Siyah bir zemin üzerinde yürüyen siyan giysili bir kişi normal kamera ile zor görüntülenir. Termal kamera ise ısıya duyarlı olduğu için siyah zeminde yürüyen kişiyi sarı renkte görüntüler. Bu nedenle termal kameralar özellikle güvenlik sektöründe en çok tercih edilen kamera türüdür. Cihazın özellikleri yılan kamera fiyatları açısından farklılık yaratıyor. Cihazın teknik özellikleri arttıkça fiyatı da artıyor.
  ICX640P Termal Görüntüleme Cihazı Avantajları
  IR enerjisi ile görüntü sağlar. Termik hassasiyeti yüksektir. Elde ettiği görüntünün çözünürlüğü yüksek olduğu için kaliteli görüntü alma imkanı sağlar. Kızıl ötesi video fonksiyonu ile gerçeğe yakın görüntü sunar. 10 kat zoom yapma özelliğ mevcuttur. Görüntü içinde görüntü gösterme özelliği vardır.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.