İmplant Ömrü Ne Kadar ?

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 5 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2891
  Anonim
  Ziyaretçi

  Hekimlere sorulan soruların başında gelir. İmplant diş yaptırdıktan sonra kaç yıl kullanabilirim? Soruların cevaplarını yazımızda rahatlıkla bulabilirsiniz. İmplant diş tedavisinin ömrü, ameliyatı gerçekleştiren diş hekiminin uzmanlığının yanında ise aynı zamanda implant tedavisini yaptıracak olan hastanın da dişlerine de sağlıklı bakmış olması gerekmektedir. Eğer ki bakımsız dişler implant diş tedavilerinin bazı zamanlarda çok uzun yıllar boyunca kullanamadığı gözlenmektedir. İmplant dişler bilinmesi gerekmektedir ki temelinde aslında yapay bir diş dokusuna sahip olmaktadır. Bu aşamalarda ise her şey istenildiği gibi yapıldığı takdirde ise implant diş tedavileri de bir ömür boyu kullanılabilmektedir. Bu aşamalarda ise bilinmesi gerekmektedir ki bazı hastaların 15 yılı geçkin sürede implant dişlerinin iyi bir bakım ve aynı zamanda düzenli kontroller sonrasında çok sağlıklı, sorunsuz bir durumda olduğu ve hiçbir şekilde bir aksilik yaşamadıklarını da söylemek gerekmektedir.

  Eğer bir insan köprü, dolgu, diştaşı temizliği yaptırıcak kadar sağlıklı ise implant da yaptırabilir. Kemiğin miktarı ve yoğunluğu, hangi implant sisteminin kullanılacağı belirlendikten sonra implant tedavisi uygulanır. Çok nadiren ağır sağlık problemleri varsa implant konulmasını engeller. İmplant tedavilerin ömrünü kısaltan bazı durumlarda olmaktadır ve kendini göstermektedir, bunlar ise, diş etlerinde hastalıkları olan ve aynı zamanda dişlerine istenilen özeni göstermeyen kişilerde sorunlar kendini kısa sürede göstermektedir. Diş eti hastalıklarına neden olan faktörlerin başında ise genellikle, sigara, alkol kullanan kişilerde tıpkı normal dişlerinde olduğu gibi implant dişlerinde de sorunlar yaşamaktadırlar. Bunlara göre ise implant ömrü ne kadar sorusunu bu gibi sağlıksız ve kötü alışkanlıklardan açınmak gerekmektedir.

  Uzun yıllar boyunca sağlıklı, kaliteli ve sorunsuz bir şekilde ve başarılı bir implant diş hekiminin iyi bir tedavi planının yapması, hasta kişinin çene kemiğinde bulunan kemik oranının implant tedavisi için uygun olup olmadığı, hastanın düzenli bir şekilde periyotlar ile implant yapılacak olan dişlerinin kontrol altında olması ve aynı zamanda ise gerekli olan bütün işlemlerinin gerçekleştirmesi çok önemli olmaktadır. İmplant ömrü ne kadar gibi tabir edilen durum yanlış anlaşılmaktadır. İmplant; karaciğer ya da böbrekteki gibi doku uyuşmazlığı, kan grubu gibi faktörlere bağlı değildir. Ortopedik amaçlı kırıklarda kullanılan platin, diş implanlarında kullanılan titanyum vücut tarafından kabul edilen doku uyumlu malzemelerdir. Buradaki başarı doğru implant seçimi, uygun steril koşullarda cerrahi işlemler, doğru statik ve planlamadır. İmplantın asıl başarısı hastanın hastanın sigara kullanmaması, implantı ve dişlerini düzenli ve doğru fırçalaması, kontrollerine düzenli gitmesi ile ilgilidir. Bu kriterlere uyulduğunda implant gerçek diş gibi hastanın ağzında kalır. Aslında bu noktalar zaten sağlıklı yaşamın gereklilikleridir.

  Kaynak: http://www.implantyeri.com/implant-omru-ne-kadar.htm

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.