İş güvenliği – İş sağlığı – Osgb

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 9 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3195
  Anonim
  Ziyaretçi

  Merhabalar. Firmanız, kuruluşunuz için iş esnasında güvenlik ve sağlık amacıyla içerikler arıyorsanız hoş geldiniz. Bir kurumun sorumluluğu üstlenirken, her ince ayrıntısı hesaplanılarak sorumlulukların belirlenmesi gerekmektedir. İşi veren veya yönetenlerin dikkat etmesi gereken hususlar da bu noktada devreye girmektedir. Çalışanların güvenliği bu alanda en önemli konulardan bir tanesidir.

  Logo.png

  Bu sorumluluklarsa önce personelin güvenliğini ve sağlığını içeren tedbirler olarak nitelendirilebilir. Daha sonrası için iş güvenliğine dair eğitimlerin gerçekleştirilmesi de bu durumu izlemektedir. İş yerlerine ait periyodik kontrollerin gerçekleştirilmesi ve iş sağlığının etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi için binadaki gerekli kontrollerin gerçekleştirilmesi önemlidir. 10 yılı aşkın bir süredir hizmet veren firma, alanında uzman kişiler tarafından yılların verdiği deneyimle hizmet sağlanmaktadır. 

  İş sağlığı ve güvenliğinin geçmiş yıllarda ihmallerinin verdiği sonuçlar sebebiyle birçok iş kazası meydana gelmiştir. 2000’li yılların başından itibaren bu durum biraz değişmeye başlamış olup, iş yerleri ilk yardım eğitimleri alabilecekleri firmalarla ve iş güvenliğinin sağlanabileceği şirketlerle çalışmaya başlamışlardır.

  İş güvenliği ve iş sağlığı yasası gereğince bütün iş yerlerinin ayrım yapılmaksızın İş Güvenliği Uzmanı çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır. Buna binayen firmadan alacağınız hizmetler de zorunlu bir hale gelmektedir. Bu zorunluluk bağlamında sağlık, teknik periyodik kontroller, patlamadan korunma  dökümantasyonu, mesleki eğitim, hijyen eğitimi, asbest söküm uzmanlığı ve çeşitli ilkyardım eğitimleri gerçekleştirilmektedir. İnsan sağlığının değeri bir yana koyulursa, bu durum aynı zamanda işyerlerinin mali kayıplarının da önleyicisi olacaktır. Sadece hümanizmin ve mesleki ahlak ilkelerinin dışında da önemli bir yer tutmaktadır. Aynı zamanda firma, iç eğitimlerle de bilgi birikimlerini arttırmaya yönelik çalışmalar da yönetmektedir. Bu konularda detaylar için tarduosgb.com sitesine bakabilirsiniz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.