istanbul nur hair center kaliteli saç ekimi

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 8 yıl 1 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2204
  Anonim
  Ziyaretçi

  fue-600x600.jpg

  Fue   Saç ekimi kafa dersinin saçlı olan bölgesinden saçların tek tek alınarak saç kaybı olan alana ekilmesi işlemidir. Saçlı deriden saç kökleri fue iğneleri ile manuel olarak ya da mikromotor ile alınır. 0.4 mm iç çaplı fue iğneleri ile saç ekim işlemini gerçekleştiriyoruz.

  Fue tekniğini ile saç ekiminde ağrı sızı hissetmeden operasyon gerçekleştirilir. Operasyondan soranda hemen kalkıp normal hayatınıza dönebilirsiniz.

  İnce fue iğneleri ile saç ekiminde hem alıcı hem de verici bölgede herhangi bir iz kalmaz. Doğal ve sık bir saç ekimi yapılmasına olanak sağlar.

  Saç köklerinin hiçbir şekilde kesi izi olmadan, dikiş uygulanmadan 0,4 – 0,7mm çapında özel punch uçlarına sahip mikromotor ile teker teker foliküler üniteler şeklinde saçlı deriden ve vücudun uygun kıllı bölgelerinden çıkarılması işlemidir. Elde edilen kökler uzmanlar tarafından saçsız bölgelere açtıkları kanallar içine yerleştirilirler. FUE tekniği verici alanda gözle görülür iz bırakmadığı için tercih edilen tek yöntem haline gelmiştir.

  Foliküler üniteler (greftler), saçlı derinin arka ve yan bölümlerinden ve ihtiyaç halinde göğüs bölgesinden veya sakalın alt bölgesinden çıkarılarak, saçlanması istenilen bölgeye nakledilir. Verici ve alıcı alana sadece lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilir. Dikişsiz, ağrısız, saçlı deride iz bırakmayan yöntemdir. Nurhaircenter Clinikte 5500- 6000 greftlik (bu sayı yaklaşık 12.000-20.000 saç teline denk gelir)ekimler FUE tekniği ile tek seferde uygulanabilmektedir.

  Fue yönteminin özellikleri şunlardır:

  •    Greftlerin alındığı bölgede doku alınmadan yalnızca ilgili kök hücresi üzerinde bire bir çalışılmaktadır.
  •    Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 0,6-0,7 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.
  •    Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.
  •    Bir seansta ortalama donör alanın durumuna ve ekilecek kök sayısına bağlı olarak 4.000 ile 6.000 kadar greft alınabilir.
  •    Her greftte 1 ile 5 arasında saç teli bulunmaktadır. 1 greft saç, ortalama 2 – 2,5 saç teli kabul edilir.
  •    Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 50 – 60 saç kökü ekmek mümkündür.
  •    Ayrıca operasyon sonrası günlerde ağrı olmaması ve iyileşme süresinin kısa olması da bu yöntemin tercih nedenlerindendir.

  Ekilen saçlar birinci ayın sonunda genelde dökülürler, saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.
  6. ayda saçlar göz dolduracak kadar gelişir. Fakat en güzel halini ekilen saçların adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1 – 1,5 yıl içerisinde alır. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar.
  Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir.

  video linkleri:

  https://www.youtube.com/watch?v=FpqPXK4ZaXA

  https://www.youtube.com/watch?v=YHqJ_irNv8c

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.