Karakoç Sigorta: Sigortacılık Acentesi

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 2 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3303
  Anonim
  Ziyaretçi

  logo.png
  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Doğum Sigortası
  Sanıyorum Tamamlayıcı sağlık sigortası adını duymayan yoktur. Herkes adını bilse de aslında bu sigortanın neyi kapsayıp kapsamadığı konusunda da çok fazla bilgiye sahip değillerdir. İsterseniz bu konuda size bunun tanımını yaparak başlayalım yazımızda. Tamamlayıcı sağlık sigortası demek özel hastanelerde hastaların gider ve de masraflarının belli bir bölümünün SGK tarafından ödenmesi şeklidir.  SGK bu noktada sigortadan faydalanmak isteyenler için şartlarını da belirlemiştir.
  Artık sağlık sigortası yasal olarak yeniden düzenlendi. Eskiden sağlık sigortalarında ödeme masrafları özel sigorta şirketleri tarafından karşılanıyordu ancak şu anda bazı tedavi masrafları SGK tarafından karşılanıyor. Bu sigorta şeklini genel sağlık sigortası gibi düşünmemek gerekir. Yani bu sigortayı yaptırmanız için size herhangi bir zorlama ya da mecburiyet uygulanmıyor. Tamamen sizin isteğinize bağlı bir sigorta şeklidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası özel firmaların yaptığı sigorta fiyatlarından daha ucuz ve daha da kolaydır. Genellikle tedavi yönteminizi özel hastanelerde yaptırıyorsanız o zaman sizin için ideal bir sigorta biçimi demek yerinde olacak. Hem yüksek faturalar ödemiyorsunuz hem de acaba sorusunu düşünmemiş oluyorsunuz.
  Sağlık sektörünün geneline baktığımızda artık insanların daha çok kişiye özel olarak sağlık sigortasından istifade ettiklerini görebiliyoruz. Buna şu şekilde söylesek de aslında yerinde olacaktır. Yani artık isteğe bağlı değil bir zorunluluk halini aldı. Çünkü devlet hastanelerinden de artık para ödemeden çıkamıyorsunuz neredeyse. Bu nedenle de kapsamı dar olan bir paketle para ödemek yerine para ödeyerek geniş kapsamlı olmak daha mantıklı. Örneğin yapacağınız bir Doğum sigortası sayesinde doğumdan sonra sizi sağlık anlamında daha güzel bir dönem bekliyor olacaktır. Bunu da yaparken doğumdan 1 yıl öncesinde başlamanız sizin için en ideal yöntem oluyor. Çünkü burada 1 yıllık bir poliçe ödemeniz gerekiyor. 
  Doğum Sigortasının Faydası Nedir?
  Doğum sigortasının size sağladığı bir avantaj elbette ki olacak. Örneğin doğumunuz anında oluşabilecek tıbbi b ir müdehale ya da kontrol gibi işlemlerinizde ek bir ücret ödemiyorsunuz bu da sizin bebek sahibi olmadan önce psikolojinizin daha güzel kalmasına yarıyor.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.