Kayan Yazı

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 9 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3011
  Anonim
  Ziyaretçi

  Teknolojinin gelişmesi sayesinde artık reklam panoları veya benzeri ilan yerlerinde yazan yazılar da teknolojiden nasibini almaya başladı. Renkli, hareketli, ışıklı ve elektrik aksamına sahip bu ilan yerlerinde yazılan ve hareket eden yazılara kayan yazı denebilir. Kayan yazı, yazımına uygun olarak yapılmış pano veya levhaların kullanım alanı geniştir. Yazıların kayar özellikte olması levhaların boyutlarının belirlenmesinde de önemli rol oynamaktadır.

  Örneğin bir kuruyemişçinin veya daha küçük bir işletmenin kapısının önüne işletmenin büyüklüğünden daha büyük bir levha veya pano asmanız mümkün değildir. Levhalarda vepa klasik demir pano, billboardlarda hareketsiz yazı kullanıldığında, kayan yazı kullanılmadığında vermek istediğimiz mesajı tam anlamıyla vermemiz mümkün olmayacağından yapacağımız ilan amacına ulaşmayacaktır. Bulunduğu sektör olarak hizmet ağırlıklı iş üreten firmaların veya kurumların özellikle tercih ettikleri kayan yazılı paneller işletmelerin işlerini oldukça kolaylaştırmaktadır.

  Bu panellerin bilgisayar beyinli olduğunu unutmamız gerekmektedir. Bilgisayar yazılımı sayesinde panellerde yazmasını istediğimiz her türlü yazıyı yazabiliriz. İnsanların kayan yazı şeklinde okuyabileceği yazılar sayesinde işletmeler veya iş yerleri müşterilerinin veya hizmet verdikleri insanların bilmesini istedikleri uyarıları, hizmet içeriği ile ilgili kuralları, hizmet almak için yapması gerekenleri ve ne kadar beklemeleri gerektiği ile ilgili bilgileri takip edebilmektedirler. Bir şehrin uzun bir caddesinde yürürken kayan yazıların bulunduğu panel levhalara rastlamamız artık daha büyük olasılık haline geldi. Çünkü işletmelerin çoğu bu tür panelleri tercih ederek kapılarının önüne asmakta ve hem işyerlerinin reklamını yapmaktadırlar hem de müşterilerinin dikkatini daha çok çekebilmektedirler.

  Kullanılan renk ve ambiyans kadar panellerin boyutu da önemlidir. Ancak doğru renk seçilir ve iş yerinin bulunduğu mevkide dikkati çekecek ışıklandırma yapılırsa bu paneller her şeye rağmen dikkat çekebilmektedirler. Oldukça kolay kurulumu ve sipariş üzerine yetkili ve satıcı şirketler tarafından ayarlanan bir elektrik aksamlı cihazlardır. Yazılmak istenilen yazının sisteme kayıt edilerek sistematik şekilde ilan edilmesini sağlar.

  Satıcı firma kurulum ve yazılım işlerini yaptıktan sonra iş yeri sahibine kullanım ile ilgili gerekli bilgiyi vermekte, kurulumdan sonra olası arıza veya yazının değiştirilmesi gibi durumlarda da telefonla her türlü teknik destek sağlanmaktadır.

  http://www.rotaled.com

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.