Koç Burcu Özellikleri

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 8 yıl 1 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2416
  Anonim
  Ziyaretçi

  Koç burcu yönetici niteliklere sahip, burçlar kuşağının en aktif hareket eden, en aceleci burcudur. Açık sözlü olması en basit özellikleri aralarında yer almaktadır. Aceleci yapılarından ötürü öncesinde harekete geçip daha daha sonra düşünmeyi seçim ederler. Epeyce inatçı bir yapıya sahiptir. Bir Çok Kez tertemiz fikirler düşünen, her konuda yaratıcı, ama kolay sıkılan bir yapıya sahiptirler. İlgilerini kolay yayılması olumsuz özellikleri aralarında yer alır. Bir Çok Kez olarak teşvik edilirse, ama o süre alakalarını bir yerde toplayabilirler.

  Burçlar kuşağının önce takımyıldızı Koç’tur. Güneş, Koç burcundayken dünyaya iştirak eden, Koç burcu insanlarının benzersiz enerjileri vardır. Bu enerji hem bir fizyolojik, hem bir de ruhsaldır. Bu özellikleri yardımıyla dünyaya pozitif enerji katmayı başarırlar. Koç burcunun en basit özelliği aktif hareket eden olmaları, güler yüzlü olmaları ve çabalayıcı olmalarıdır. Kolay öfkelenir ama kin tutmazlar. Sabırsızdır ve alışkanlıklarından rahatlıkla vazgeçmezler. Paraya pek ehemmiyet vermezler, övgünün ve ün’ün maddiyattan daha kımetli meydana geldiğini düşünürler. Koç burcu insanlarının etrafında özünden daha fenomen insanlar görülmez, nedeni ise en populer bireyin o olmasını arzu eder.

  Koç burcu aradığı sürece kişilerin aklını oyalayabilir ve dikkatlerini aradığı istikamete çekebilir. Bu sayede kişilerin pekçok şeyi unutmasını sağlayabilir. Enbaşta da söylediğimiz benzeri, bu yalnızca bizzat aradığı sürece olur. Koç burcu anında her şeyden öncesinde yalnızca kendisini düşünür, daha daha sonra karşısındaki insanı. “Ben” merkezcidir. Kendisini bir çok kez dinleyecek, övgülerde bulunacak insanlar karşısında bütün cazibelerini kullanırlar.

  Koç burcuna karşı geliyor olacak birisi epeyce zor bir vaziyet içine girecektir. Nedeni Ise Koç burcu birdenbire öfkelenebilir ve bütün ortamı bozabilir. Kimi süre haklı, kimi müddette haksız olabilmektedir ama öfkelenmeleri yıldızlarından kaynaklanır.

  Yaşamlarında değişimde yer alır ve kendilerine tertemiz uğraşlar edinirse tespit edecek bir konu üst kısmına odaklanabilir ve odaklandığı konu üst kısmına görüşlerde bulunabilirler. Koç burcu vatandaşları, aklına koyduğu her şeyi yapabilecek yeteneklere sahiptir ama planlı bir biçimde hareket etmesi gerekir. İşine gelmeyecek vaziyetleri rahatlıkla göz ardı edebilir ve geride bırakabilirler.

  İlk burç olmasından ötürü tam olarak esin perisinin tesiri ile hareket ederler. Esasında bu sebeple özensiz davranabilirler. Itina göstermek arzu eder ama bunu da unutabilirler. Yaptıkları ve yapacakları ile ilgili ihmalkâr davranabilir. Sona eriştiğinde ise bedeli neyse öder ve işin içinden çıkar. Aklına geldiği benzeri davranmayı seçim ederse insanlar onu dikkatsiz ve düşüncesiz olarak tanır.

  Koç burcunun hayatı epeyce hareketlidir ve resmen dünyaya alan okuyan yaşam tarzları vardır. Çoğu insanın uzunca süre yaşayamayacaklarını az bir zaman bünyesinde yaşayabilirler. Kişilikleri, yaşama hiç düşünmeden dalacak şekildedir.

  Koç burcu zekidir. Savaşçı bir ruha sahiptir. İçlerine kapanık değildir ve idealist bir fikir yapısına sahiptir. Coşkuları her süre üst seviyededir. Kendini düşünen bir yapıya sahip meydana geldiği için öbür kişilerin duygularına ve düşüncelerine ehemmiyet vermez. Kendilerine durumda olan güvenleri her süre üst seviyededir. Bütün bu özellikler Koç burcunun bencil olarak tanınmasına ne sebeple olur. Açık sözlü olmaları, patavatsızlıklarıyla bir araya ciro.

  Hayatı dolu, dolu yaşamını sürdürmek talep eden kişilerin çoğu Koç burcu insanlarıdır. Deli doludur ve serüven yaşamaktan fazla derecede hoşlanır. Uslu, rutin bir hayat sürmek Koç burcu insanlarına yönelik değildir. Eğlenmeyi ve lüksü severler. Bilinen bir insan olmak en büyük arzularıdır, her bölgede epeyce başarılı olmak arzu eder ve yaşamlarını da bunun için yönelik yaşarlar, çalışmalarını bu hale yönelik yaparlar.

  Koç burcu iş hayatı

  Koç burcu iş yaşamını bir hobi olarak görür ama iş dışarısında pekçok hobisi olacaktır. Zanaat, bilim ve spor ile alakadar durumda olan pekçok Koç burcu vardır. En azından bir tanesi ile kesinlikle ilgilenecek ve profesyonel bağlamda yürütecektir. Bu konuda pekçok aktiviteye sahip olduklarını bahsetmek gerekir. Koç burcu erkeği bir konuda haber sahibi ise, o konuda kesinlikle iddialı olacaktır. Profesyonel olarak yürüttüğü hobilerden para kazanabilir. Koç burcu ekseriyetle iş hayatında bizzat işini inşa etmek arzu eder. Bunu başaramazsa kesinlikle yönetici olarak iş yaşamına aynı ritimde devam etmek arzu eder.

  Koç burcu aşk hayatı

  Koç burcu vatandaşları aşk hayatında cazip, ateşli ve son derece alıcı kişiliğe sahiptir. Sevgi dolu birliktelik yaşamayı arzu ederler. Fakat, aşk hayatları süre zaman ikilemli olabilmektedir. Aşk hayatlarında ekseriyetle otoriter bir karakter sergilerler. Aşk hayatlarında kesinlikle istediğini ele geçirmesini bilirler. İstedikleri bir kişiyi hükümlü ve sevimli yapıları yardımıyla kesinlikle baştan çıkarır ve elde ederler.

  Koç burcunun olumlu yönleri nelerdir?

  Koç burcunun olumlu özellikleri arasında; yönetici olmaları, cesaretli, hiçbir şeyden korkmayan yönleri, enerjilerinin üst düzeyde olması, hükümlü yapıya sahip olması, coşkulu bir biçimde yaşaması, tutkulu olması, atılgan ve hırslı olması vardır.

  Koç burcunun olumsuz yönleri nelerdir?

  Koç burcunun olumsuz özellikleri arasında; inatçı, dediğim dedik olması, her şeye karşı pek meraklı olması, kendini düşünen bir yapıya sahip olması, kimi süre agresif olması, tembel, gözü doymayan ve taşkın olması vardır.

  Kaynak: http://www.habersalt.com/magazin/19-mart-cumartesi-koc-burcu-gunluk-burc-yorumu-rezzan-kiraz-ve-nuray-sayari-bugunku-koc-burcu-yorumlari-19-03-2016-cumartesi-h29725.html

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.