Konya Karatay Yeni Galericiler Sitesi Pro Ekspertiz

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 4 yıl 1 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3485
  Anonim
  Ziyaretçi

  Ekspertiz Nedir? Neden Yapılır? ve Neden Önemlidir?
  Bu işi yaptığımız yıllar boyunca bizlere en çok sorulan sorular bunlardı. Ve zaman geçtikçe bu soruların aynı kaldığını ama cevaplarının değiştiğini gördük. Öyle ki, önceleri ekspertiz sadece kişilerin satın alacağı araç hakkında detaylı bilgi sahibi olmasını sağlayan test merkeziydi. Ama bir alıcının Konya Karatay’da bulunan Computest merkezimizde satın alacağı aracı kötüleyerek fiyatı ciddi anlamda düşürdüğünü fakat detaylı expertiz raporu çıktığında aracın hiçte alıcının söylediği gibi olmadığını hasarsız iyi durumda olduğunu görünce aracı söylediği fiyattan alamadığına şahit olduk. Bu durumda bilgisayarlı test yani computest’in sadece alıcıların değil aslında satıcıların da menfaatini koruyan araç hakkında bilgisayar destekli ekipmanlarla birlikte ustalık tecrübesiyle detaylı rapor çıkaran bir uygulama olduğunu anladık.
  Ekspertiz Nedir? sorusuna olabildiğince kısa yanıt vermeye çalıştık peki Ekspertiz Neden Yapılır? Burada olayın rengi biraz değişiyor. Çünkü araçlarına test yaptırma sebebine göre farklılıklar devreye giriyor. Örneğin, bilinçli alıcı beğenip almayı planladığı aracı uzman incelemesine sokup detaylı raporunu görerek satın almaya karar verdiği gibi bazen de satıcı detaylı rapor alarak aracı rapordaki unsurları göstererek satmaya çalışıyor. Bazen de kişiler aracı satın aldıktan sonra araç hakkında şüpheye düşerek aracı check up (çekap) yaptırmaya karar veriyor ve test merkezimize getiriyor. Hepsinde değil belki ama bu şekilde aracı satın aldıktan sonra getirenlerin birçoğunda çok ciddi değer kayıpları yaşandığına şahit olduk. Bunların içinde, change denilen iki araçtan bir araç yapma, orijinal denilerek parçaları değişmiş boyalı araç satma hatta anlaşılmasın diye boya ölçer ile ölçüp bire bir mikronda boyanmış arabalara bile Karatay Yeni Galericiler Sitesi’nde bulunan merkezimizde şahit olduk. Bunların izin alabildiklerimizi başkaları da aynı tuzağa düşmesin diye videosunu çekip youtube kanalımızda yayınladık.
  Ve belki de sorulan sorular arasında en önemli olanına geldi sıra Ekspertiz Neden Önemlidir? Ekspertizin önemli olmasının sebebi şüphesiz arabalardaki ötv ve kdv oranlarının ülkemizde çok yüksek olmasıdır. Fiyatların bu kadar yüksek olması insanların ekonomik gücünün son model arabalara yetmemesine ve dolayısıyla ikinci el araçlara yönelmesine sebep oluyor. Hal böyle olunca ikinci el araç piyasası hem çok hızlı hem de bazıları için ciddi kazanç sağlayabileceği gelir kapısına dönüşüyor. İşin içine bu kadar yüksek paralar girdiğinde de hileler, dolandırıcılıklar, aldatmalar, yalanlar… artıyor. Ve tarafsız bir kurumsal firmada expertiz yaptırmayan kişilerin bilmeden satın aldığı araçlarla trafiğe çıkması sonucu kazalarla bazen canıyla bazen de ciddi miktarda paralar kaybetmesiyle sonuçlanıyor. Sonuç olarak, Pro Ekspertiz Konya Computest bayisi olarak sizlere tavsiyemiz ikinci el araç almadan önce mutlaka yakınlarınızdaki güvenilir, tarafsız bir merkeze test yaptırmanız.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.