Lösemi belirtileri nelerdir

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3595
  Anonim
  Ziyaretçi

  Günümüzde her hastalığa neden olan bir etken vardır. Mesela genel olarak sol kol şikayeti olan kişilerin bir dahiliye ya da kardiyoloji uzmanına gözükmeleri tavsiye edilir. Ancak bir hastalığın nedeni genel olarak tek bir nedene bağlanamayabilir. Bir hastalığın pek çok belirtisi olabilir. Örneğin löseminin… Bugün sizler için lösemi belirtileri nelerdir? Bu konuya yönelik bilgi alabileceğiniz bir site önereceğiz.

  57.png

  Lösemili çocuklar, lösemili kişiler neden maske takar? Lösemi belirtileri nelerdir? Gibi konulardaki arayışlarınız için sizlere bazı bilgiler aktarmak isteriz. Kanser olmak, hayatta en kötü sayılabilecek hastalıklardan bir tanesidir. Bu hastalığa yakalanan kişileri her ne kadar zorlu bir süreç beklese de hastalıktan umut, azim ve mutluluk ile kurtulmak da mümkündür. Kişi hayata küsmemeli, kendini yıpratmamalı olabildiğince her şeye güzel bakmaya çalışmalıdır. Bugün sizler için lösemi nedir? Lösemi belirtileri nelerdir? Bu konulara dair bilgi sunmak adına bu yazımızı yazma gereği duyduk.

  Çocukluk döneminde kanser ile tanışmaların %35 i lösemi ile tanışmayla başlamaktadır. Ülkemizde 16 yaşın altında yaklaşık olarak 1500 dolayında lösemili çocuk mevcuttur. İştahsızlık, kansızlık, burun ile diş etlerinde kanama, cilt altı kanamaları, yüksek ateş ve bunun gibi pek çok lösemi belirtileri mevcuttur. Lösemililer neden maske takar sorusunun cevabını ise sizler için alt kısımda vermeye çalıştık.

  Lösemili hastalar neden maske takar?

  Lösemili çocuklar, lösemili kişiler günlük hayatta neden maske takar? Löseminin tedavisi için birbirinden farklı en az altı dolayında ilaç damar ve ağız yoluyla hastaya verilmektedir. Verilen bu ilaçlar hastalığın geçmesi için etki etmesinin yanı sıra diğer sağlıklı organları da etkilemektedir. Yani ağız ve bağırsaklarda çeşitli yaralar, ortaya çıkabilmekte ve vücut savunma sistemi devre dışı kalabilmektedir. Bu açıdan hastanın dış etkenlerden zarar görmemesi adına lösemili çocuklar, lösemili hastalar maske takabilmektedir. Lösemi hakkında daha fazla bilgi edinebilmek için http://www.losemibelirtileri.net/ internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.