Maxfarm Solucan Gübresi

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 6 yıl 8 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3521
  Anonim
  Ziyaretçi

  Solucan Gübresi Hakkında
  Ülkemiz tarım bakımından zengin topraklara sahip ancak burada önemli olan konu tarımla uğraşıyorsanız neyi nerede yetiştirmeniz gerektiğini ve de bölgelerin iklimlerine hâkim olmanız önemlidir. Son dönemlerde özellikle de dünyaya baktığınız zaman tarımda kullanılan pek çok yeniliği görebiliyorsunuz işte bunlardan bir tanesi de solucan gübresi. Aslına bakarsanız 40 yılı aşkın bir zamandan bu yana başta Amerika olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde tarımsal alanlarda kullanılıyor lakin bizim ülkemizde henüz yeni yeni tanınmaya başladı.  Solucan gübresinin de pek çok çeşidi var ancak ve bu konuda işini bilen deneyimli insanlardan destek aldığınız da oldukça başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin kırmızı Californiya solucanını Türkiye’ de artık işletmelerine kullanmış olduklarını görebiliyoruz. 
  Konya solucan hizmeti verdiğimiz çiftliğimizde solucan gübresi konusunda başarılı bir üretim gerçekleştirmekteyiz. Amacımız sektörde elde etmiş olduğumuz başarıyla birlikte dünya piyasasına açılmak ancak bunun öncesinde de Türkiye’de sektör içerisine girmek isteyenlere danışmanlık hizmeti vermektir. Konya solucan gübresi çiftliğimizde yetiştirmiş olduğumuz solucanlarımız tür tayini yapılmıştır.  
  Maxfarm Solucan olarak sizlere solucan gübresi hakkında detaylı bilgi verelim. Solucan gübresi içermiş olduğu bakteri ve de mantarlar nedeniyle toprağa canlılık kazandırmaya yarar. Solucanlar sindirim sistemlerindeki sentezlemiş oldukları antibiyotikli yapıları ve vitaminleri dışkılayarak toprağın aktivitesi hızlandırır bu sayede aynı topraktan beslenen bitkiler de gelişimini daha hızlı ve sağlıklı tamamlayacaktır. Ülkemiz coğrafyası ve de iklimi bakımından önemli bir tarım noktası aynı zamanda toprağında tarım yapmaya elverişli olduğunu düşünecek olursanız bunun için tarım sektörü içerisinde olmamanızda hiçbir engel yoktur. Bu olumlu şartlar için solucan gübresi kullandığınız da ya da solucan gübresi satışı yaptığınız da alacağınız sonuçlar hem üretici hem de tüketici olarak sizin yüzünüzü güldürecektir. İsterseniz solucan gübresinin birkaç faydasına değinelim. Havalandırmayı sağlarken aynı zamanda su tutma kapasitesini de artıracaktır.  Yapısında bakteri içerir ancak zararlı olan bakterilerin ortadan kalkmasını sağlar. Bu da bitkinin hastalığa direncini artıracaktır. Olumsuz hava şartlarına karşı bitkiyi korur. İçeriğinde yabani ot olmasına izin vermez.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.