Mobil Klima

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 6 yıl 6 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3446
  Anonim
  Ziyaretçi

  V0jV2n.png
   
   Mobil Klimaların Teknik Özellikleri
   
   Kapalı tek ortamın havasını soğutmak, ısıtmak ve havanın nem kontrolünü sağlamak amaçlı klima ismi verilen cihazlar kullanılır. Klimalar duvara monte edilen ve monte edilmeyen klimalar olmak üzere ikiye ayrılır. Duvara monte edilmeyen klimalar mobil klim olarak adlandırılır. Mobil klimalar porttatif ve mobil olmaları sebebiyle en son zamanlarda daha çok seçim edilen klima yeni sezon modelleri içinde bulunmaktadır. Montaj gerektirmeyen ve dış ortam birimi mevcut olmayan mobil klimalar bilhassa konutlarda ve ofislerde, minik alanlarda kullanım amaçlı uygundur.
   
  Mobil Klimanın Özellikleri
   
   Mobil klimaları duvara monte edilen klimalardan ayıran basit özellik montaj gerektirmemesidir. Cihazın dış ortam birimi olmaması da ayırt edici nitelikleri içinde yer ediniyor. Bunun dışarısında portatif, hafif ve mobil olması da cihazın değinen özelliklerinden birisi.
   Mobil klima yeni sezon modelleri içinde en tek sürü seçim edilenlerden birisi de bacalı mobil klimalardır. Bacalı mobil klimalar soğutma, ısıtma ve nem denetimi inşa etmek amaçlı dış havaya bakanımız tek duvar ya da pencereye açılan tek bacaya bağlanmak zorundadır. Tersi halde cihaz baca irtibatı yapılmadığı halde ortam havasını soğutmayacak, ısıtmayacak ya da nem denetimi yapamayacaktır. Mobil klimanın hizmete geçmesi ve fazla yüksek verimle çalışması amaçlı fleksible hortumunun oda dışına taşınması gerekir. Bunun amaçlı hortumun pencere ya da duvara açılan tek delik yardımıyla auta verilmesi gerekir. Tek Takım mobil klima modellerinde cihazın hortumunu kapı aralığından dış odaya ya da pencere aralığından dış ortama verilmesi de mümkündür.
   Bacalı, split, monoblok bacalı ve çift bacalı yeni sezon modelleri durumda olan mobil klimalar konutlarda, işyeri ve ofislerde kullanım amaçlı uygundur. Tek Sürü fazla sesli çalışmayan bu cihazların sahip meydana geldiği fan sistemi bilhassa büro ve işyeri benzeri iş alanlarına yönelik daha suskun tek ortama sahip durumda olan evlerinde daha düşük düzeyde daha suskun çalışmasına olanak tanır. Cihazın bakımı periyodik olarak yapılmalıdır. Cihazın içerisinde bulunan filtre itinalı olarak temizlendiğinde cihaz fazla yüksek randıman ile çalışmaya aynı ritimde devam edecektir.
   Mobil klima fiyatları cihazın kapasitesine ve verimliliğine yönelik değişim gösterir. Cihazın maliyetini etkileyen tek faktör de cihazın kullanım sahasının büyüklüğüne bağlıdır. Sizde kullanım alanlarınıza en uygun mobil klima modelleri için hemen mobil-klima.net ‘i ziyaret edebilirsiniz. Hem paradan hem de zamandan tasarruf etmek için web sitesinden modelleri inceleyerek size en uygun olanı satın alabilirsiniz.
   
   Web Sitemiz: http://www.mobil-klima.net/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.