Nem Alma Santrali

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3447
  Anonim
  Ziyaretçi

  W0jnP8.png
   
  Günlük Hayatta Nem Nedir?

  Mekânlara nem olması durumunda metallerin paslanması, gıdaların ya da ahşap ürünlerin çürümesi, küflenme sorunları, mantar üremesi, cildin yapış yapış olması ve aynı zamanda toz gıdaların da topaklanması meydana gelir. Ayrıca ahşap mobilyalarda açılmalar, nefes almada zorlanma, gıdaların renk değiştirerek kabuk bağlaması vb. günlük sorunlar sıcaklık değişimlerinin yanında özellikle de nem değişikliklerinden kısa sürede kendini göstermektedir. Bu durum ise yaşam şartlarını zorlaştırır, para ve mal kaybedilmesine neden olur özellikle de yüksek nem insan sağlığını ciddi anlamda tehdit eder. Bu sorunlara çözüm olarak ise nem alma santrali kullanılması önerilmektedir. Bu sayede meydana gelerek yaşanan bütün bu sorunlar ise kısa sürede önlenmektedir.
  Nemlendirme Ve Nem Alma Nedir?

  Hava belirli bir sıcaklıkta fakat belirli miktarlarda su buharını tutabilmektedir. Bu noktada ise daha fazla tutamayacak duruma gelen doymuş olan havanın bağıl nemi her zaman için %100 olmaktadır. Havanın sıcaklıkları artmaya başladıkça tutabileceği su buhar miktarları ise artmaya başlayacaktır, sıcaklılar düştükçe de bu miktarlarda azalmalar gözlenmektedir. Bunun nedeni ise hava soğumaya başladıkça taşıdığı buharların bir bölümü yoğunlaşarak suya dönüşmeye başlayacaktır. Bu noktada ise doymamış olan hava belli bir dereceye kadar soğutulduğu zamanlarda doyma noktasına kısa sürede ulaşmaktadır. Nemli alanların giderilmesi için de havuz nem alma santrali kullanımları sağlanır. Havada ki fazla nemi düşürmede bir diğer yöntem ise çiğ noktasının altına düşecek kadar soğutulması gereklidir.
  Nemlendirme Sistemlerinde Bilinmesi Gerekenler
  Mekanlarda çok kuru havayı nemlendirme de havayı bir su haznesinin üzerinden geçirmek veya duşa benzeyen incecik deliklerin üzerine su püskürtmek vb. gibi birçok farklı yöntemleri yer alarak kullanılmaktadır. Havadaki nem oranlarının denetlenmesi ilk olarak o alanlarda bulunan insanların rahatı açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda nemli alanlarda insanlara farklı zararlar verdiği için nem almada ise nem alma santrali kullanılmalıdır. Bu konuda uzman ekibe ve kaliteli makinelere sahip tek site nemalmasantrali.net ‘dir. Diğer yandan fabrikalarda üretilen ürünlerin de nitelikleri de büyük ölçülerde havanın nemlilik derecelerine bağlı olarak kendini göstermektedir. Yazın sıcak ve nemli olan havalarda bazı yiyecekler nemlenir ve ürünleri paketlemek imkânsız bir hal alır. Bu alanlarda her zaman nem ve sıcaklık kontrolleri yapılmalıdır.
   
  Web Sitemiz: http://www.nemalmasantrali.net

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.