Popcorn arabası – pamuk şekeri arabası

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 6 yıl 9 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3317
  Anonim
  Ziyaretçi

  Merhabalar. Bazen bir sergi gibi bazense bir lunaparkın sağladığı eğlence misali şehir meydanlarında yerini alan panayırlar, günümüzde fuar veya sergi gibi kelimelerle temsil edilmektedir. Halk dilinde karşılamak gerekirse panayırlar, kermesler olarak küçük kasabalarda gerçekleştirilmektedir. Bu küçük panayırlar, Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu ve hayır lokması satılan meydanlardır. Ramazan aylarında sıklıkla karşılaşılan bu panayırların organizasyonlarında günümüzde popcorn arabası ve pamuk şeker arabası da yerini edinmiştir. Elde edilen gelirler bazen çeşitli hayır işlerinde kullanılmaktadır. 

  pamuk-sekerci-banner.jpg

  Panayırlar her zaman organize edilmemekte olup çeşitli zaman aralıklarında düzenlenen organizasyonlarla karşımıza çıkmaktadır. Panayırların organizasyonları için çeşitli kiralama şirketleri ile yapılan anlaşmalar sonucunda popcorn arabası, pamuk şeker arabası, hayır lokması, Osmanlı macunu ve Osmanlı şerbeti hizmetlerinden yararlanılabilir. Eski kavimlerin birbirleriyle ticaret amacı güderek gerçekleştirdiği bu faaliyetler günümüzde daha farklı amaçlar için organize edilebilmektedir. 19. Yüzyılın sonlarında artık daha profesyonel bir hal almaya başlayan panayır hazırlıkları için devlet teşvikleri dahi gerçekleştirilmeye başlanmıştır. 

  Günümüzde desteklenen bu faaliyetler fuarlardır. İktisadi ihtiyaçların karşılanması için de önem arz eden panayırlar, genellikle yiyecek üzerine kuruludur. Örnek vermek gerekirse; Osmanlı macunu, hayır lokması, Osmanlı şerbeti, pamuk şeker arabası ve popcorn arabası bunlar arasındadır. Yabancı ülkelerin etkisinin bulunduğu panayırlar, yabancı ülkeler tarafından da ülkemizde uygulanabilmektedir. Yiyeceklerin dışında, giyim ve kitap fuarları da günümüz panayırları olarak nitelendirilebilir. Biraz daha açılırsa günümüzde karpuz festivalleri veya üzüm festivalleri de modern panayırlar olarak gösterilebilir. Sizler de bu hizmetlerden faydalanmak adına panayiryiyecekleri.com ile iletişime geçebilir, memnun müşterileri arasındaki yerinizi alabilirsiniz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.