ShowTime Ajans

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 5 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #2852
  Anonim
  Ziyaretçi

  11889522_949574395099026_7235924924843896075_n.jpg
  Gelişen şartlar ve rekabetçi piyasa gereği organize edilen sektörel fuarlar, hemen her iş kolunda açılmaktadır. Şehrin belli bir bölgesinde düzenlenen fuarlarda her zaman tanıtım ve kayıt alma gibi işlemler için çalışacak fuar hostesi ihtiyacı olmaktadır. 
  Her firma kendi ürününün tanıtımını yapmak için kendisi eleman seçer. Ancak yine de organizasyon firmalarına da ihtiyaçları olan eleman sayısını bildirip fuar hostesi ajansı tarafından yapılacak seçimini de bekleyen firmalar vardır.

  Ajans Çalışma Şekli
  Günlerce hatta aylarca önce fuar hostesleri kayıtları yapılır. Bu kayıtlar sırasında, hosteslerin öğrenim görmüş oldukları dallar özenle kaydedilir. Çünkü sektör fuarlarında kullanılacak hostes seçimi bu kritere göre olmaktadır. 
  Fuar organizasyon tarihleri belirlendiğinde pek çok firma bizim gibi ajanslara başvurarak gerekli olan eleman sayısını bildirir ve sektöre göre tanıtım elemanları seçilir. Firmanın tercihleri doğrultusunda yapılan seçim sonrası, çalışacak elemanlar ile bağlantıya geçilir. 

  Hostes Çalışma Koşulları
  Genellikle, seçilen elemanlar yüzyüze görüşmeye çağrıldıklarında, karşılıklı görüşme sırasında çalışma şartları fuar hostesleri için uygun ise anlaşma yapılır. Hostesin çalışma şartları genellikle ulaşımı ve yemek masraflarını kapsamaz. Bu durum tanıtımı yapılacak firma ile direkt bağlantılıdır. Eğer firma bu fırsatları sunarsa hosteslere iletilir. 
  Son tahlilde fuar çalışanları ücretlerini ajansından alır ve asıl çalıştığı firma fuar hostes ajansıdır. Bu şekilde daha sonra tekrar böyle bir ihtiyaç doğduğunda personel ile irtibata geçilip, çalışmak isteyip istemediği sorulur.
  http://showtimeajans.com/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.