Sosyal medya ajansı

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 8 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3107
  Anonim
  Ziyaretçi

  İnternet küçük bir web arayüzüyle başlayan ve bugün sosyal medya mecralarının yaygınlaşmasıyla devam eden bir bilgi ağı ürünüdür. Zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın birçok sosyal uygulamada paylaşımlar, haberleşmeler ve faaliyetler göstererek faydalanabileceğiniz bir yerdir.

  [img]http://i1.wp.com/hacivad.com/wp-content/uploads/2016/07/cropped-hacivad-kafa.png?resize=150%2C150[/img]

  Bütün bunların yanı sıra birçok yeni kavram ve alan da sosyal medya kavramıyla beraber türemiştir. Sosyal medya kavramı; sosyal medya ajansları, sosyal medya yönetimi ve sosyal medya uzmanı gibi türelerin doğuşuna sebebiyet vermiştir. Sosyal medya uzmanı kavramıyla özelden genele bir yol izlenecek olursa, sosyal medya uzmanları, çeşitli markaların sosyal medya üzerinde etkin bir şekilde var olmalarını, marka çabalarının ileriye taşınmalarını, tüketicilerle etkin bir iletişimin ve fikir alışverişinin sağlanmasını, sosyal ağların güncellenmesi gibi işlemleri gerçekleştiren kişilerdir. Bütün bu işlemlerin adınaysa sosyal medya yönetimi adını veriyoruz. Sosyal medya yönetimiyle şirketlerin, internet bazındaki pazarlama ve müşteri ilişkileri çalışmaları yürütülmektedir.

  Özelden bütüne gittiğimiz bu yolculuğun son durağı sosyal medya ajansları olmaktadır. Sosyal medya ajansları kurumsal bir yapı alanı sağlayan, sosyal medya uzmanını içinde bulunduran ve sosyal medya yönetiminin hizmetini veren ajanslardır. Sosyal medya ajansı rastgele bir seçimden öte, bu işte deneyim edinmiş kişilerle gerçekleştirilirse ve yeni trendleri hızlı bir şekilde benimseyen kişilere yönelirse başarı yakalayabileceğiniz bir yerdir. Her sosyal medya ajansı adı altında hizmet veren kurum ya da firma bu işten anlıyor anlamı çıkarılmamalıdır. Özenli hareketlerle seçimler gerçekleştirilmelidir.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.