Türkiye’nin En Ünlü ve Başarılı 10 SEO Uzmanı

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 7 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3110
  Anonim
  Ziyaretçi

  TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ VE BAŞARILI 10 SEO UZMANI

  SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Türkiye’de son 5 – 6 yılda hızla yükselişe geçen uygulamalar arasında yer alıyor. Arama motorlarında artan rekabet sonucunda web sitesi olan tüm firmalara SEO’nun önemini anlamış durumda. Google’ın Türkiye’de %95 Pazar payına sahip olması da SEO’nun bu kadar önemli olmasının nedenlerinden biri.
  Türkiye’de SEO 10 yıl öncesine kadar bilinmiyordu. İnternetin ve teknolojik cihazların gelişmesiyle birlikte arama motorlarında yer almanın getirileri anlaşılmaya başlandı. Sonrasında ise internet meraklıları algoritmaları ve SEO uygulamalarını uzun süre araştırdı, ardından internet siteleri üzerinde denemeye başladılar. Bu denemeler zamanla sonuç verdiğinde yeni bir uzmanlık alanı da doğmuş oldu.

  VE0YEn.jpg

  Türkiye’de SEO Uzmanlığı

  Gelişen ve değişen teknolojinin SEO’yu, SEO’nun da uzmanlık alanını doğurduğunu söyledik. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki SEO Kursu kesinlikle bir yetenek işi. Analitik düşünme becerisi olmayan, hızlı karar veremeyen, araştırmacı ve meraklı bir yapıya sahip olmayan SEO yapamaz. Dolayısıyla bu özelliklere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.
  Ülkemizde SEO konusunda kendini geliştirmiş, kitapları ve makaleleri olan, SEO eğitimleri ve seminerleri veren, SEO hizmeti vererek firmaları arama motorlarının üst sıralarına çıkaran isimler var elbette. Bu isimler arasından en iyi 10 kişiye yakından bakarsak:

  1.Orhan Gürbüz
  SEO çalışmalarına 2004 yılında kapsamlı reklam ajansı Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri’ni kurarak başlayan Orhan Gürbüz, 2005 yılında SEO Destek firmasını kurarak kişi ve kurumlara SEO, Dijital Pazarlama, Adwords ve Analytics gibi hizmetler vermeye başlamıştır. Sahip olduğu 2000 üzerinde domain ile Google’da ilk sırada yer alan web sitelerinin SEO çalışmalarını yürütmüştür.

  2.Cem Orman
  Adwords ve E-Ticaret alanlarında da uzman olan Cem Orman, Türkiye’nin en iyi SEO Uzmanları arasında gösterilmektedir. Özellikle görsel optimizasyon temelli web siteleri ile arama motorlarına uyumlu ve mobil destekli tasarımlar yapmaktadır.

  3.Yılmaz Bozan
  10 yılı aşkın süredir internet sektöründe yer alan Yılmaz Bozan, Türkiye’de ilk defa ev mobilyasının Asya ve Avrupa’ya internetten satış operasyonunu kurmuş ve sonrasında tüketici elektroniği, tatil, havayolu, tekstil, ayakkabı, hızlı tüketim malları gibi farklı sektörlerde de çalışma, danışmanlık yapma fırsatı bulmuştur.

  4.Murat Ulusoy
  Türkiye’nin en iyi SEO uzmanları arasında gösterilen Murat Ulusoy, makaleleri ve konuşmaları ile geleceğin uzmanlarına da yol göstermektedir.

  5.Atalay Sıdar
  Türkiye’nin en iyi SEO Uzmanları arasında gösterilen Atalay Sıdar, bilişim dünyasındaki çeşitli tecrübelerinden sonra SEO Ajansı Webtures’te Senior SEO Expert olarak çalışmaya başlamıştır. Hürriyet Gazetesine SEO Manager olarak transfer olduktan sonra Hürriyet, Hürriyet Aile, Bigpara, Mahmure gibi portallar üzerinden SEO çalışmalarına devam etmektedir.

  VEPVEr.png

  6.Gökhan Barışkan
  Türkiye’nin başarılı SEO Uzmanları arasında yer alan Gökhan Barışkan Anadolu Üniversitesinde Sosyoloji, Bilge Adam’da Yazılım Mühendisliği eğitimleri almıştır. 2012 yılında kurduğu Seoinno isimli şirketi ile birlikte bugüne kadar onlarca markaya kurumsal SEO Eğitimi vermiştir.

  7.Tolga Ayriç
  Türkiye’nin başarılı SEO Uzmanları arasında yer alan Tolga Ayrıç SEO eğitimlerinde ve seminerlerinde konuşmacı olarak deneyimlerini paylaşmaktadır.

  8.Serkan Yıldız
  Freelance olarak 2 yıl boyunca yazılım ve wordpress alanında kendini geliştirmiş ve birçok projeye imza atmıştır. 2014 itibari ile SEO ile tanışmış; kendi geliştirmiş olduğu Ar – Ge çalışmaları ile freelance olarak da adından söz ettirmiştir.

  9.Yiğit Konur
  Eğitimini Bilkent Üniversitesi’nde tamamlayan Yiğit Konur, 2010 yılında Bilkent Teknopark’ta faaliyet gösteren dijital pazarlama şirketi olan SEOzeo’yu kurmuştur.

  10.Can Cankıran
  Türkiye’de 6 kişilik dijital pazarlama ekibi yöneten Cankıran, kurumsal olarak hizmet vermeye devam etmekte olup, aynı zamanda içerisinde bulunduğu grup ve ajanslar ile ortak projelerini sürdürmektedir.

  Türkiye’nin en ünlü ve başarılı 10 SEO uzmanı ile tanıştınız. Her biri alanında uzman, kendi markasının kuruculuğunu yapan, eğitimler ve seminerler veren bu isimler SEO alanında dünyada ülkemizi temsil etmektedirler.

  seo-egitim-zirvesi.png

   Seo Akademi

   Cevizlik Mah. Hat Boyu Çıkışı Sok. No: 32 Bakırköy / İstanbul

   Çağrı Merkezi: 0850 532 30 10

   Email: info@seoegitimzirvesi.com

   Web: http://www.seoegitimzirvesi.com

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.