TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ VE BAŞARILI 10 SOSYAL MEDYA UZMANI

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 7 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3111
  Anonim
  Ziyaretçi

  TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ VE BAŞARILI 10 SOSYAL MEDYA UZMANI

  Türkiye’de Sosyal medya uzmanı terimi aslında deneme yanılma yoluyla gelişti diyebiliriz. İlk yıllarda sosyal medya uzmanları Facebook ve Twitter gibi hesaplarında binlerce takipçisi olan kişiler olarak görülüyorlardı. Markalar bu kişilerin kişisel hesaplarından kazanç sağladığını görünce kendileri için sosyal medya hesapları açmaya ve uzman yetiştirmeye başladılar. Yıllar sonra da bu sektörün getirisinin anlaşılmasıyla gerçekten uzman diyeceğimiz deneyimli isimlerle karşılaştık. Bu isimler arasından en iyi 10 kişiye yakından bakarsak:

  turkiyenin-en-unlu-sosyal-medya-uzmanlari-2-750x330.jpg

  1- Orhan Gürbüz

  Sosyal Medya çalışmalarına 2004 yılında kapsamlı reklam ajansı Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri’ni kurarak başlayan Orhan Gürbüz, 2005 yılında SEO Destek firmasını kurarak kişi ve kurumlara Sosyal Medya, SEO, Dijital Pazarlama, Adwords ve Analytics gibi hizmetler vermeye başlamıştır.

  22 yıllık sektörel deneyimini paylaşmak için SEO Akademi eğitim merkezini kurarak Kurumsal ve Bireysel Sosyal Medya eğitimleri, E-ticaret, SEO, Adwords, İnternet Reklamcılığı başta olmak üzere toplam 27 branşta eğitim vermektedir.

  2- Cem Orman

  Kendine ait tasarım ajansı deneyimi olan Cem Orman Photoshop, Dreamweaver, Flash, Corel Draw, illustrator, After Effects programlarını bilmekte, HTML, CSS ve PHP kullanmaktadır. Daha önce Garanti Bankası, Destek Menkul Değerler ve Cemre Tasarım’da çalışmış ve SEO Akademi bünyesinde eğitim vermeye başlamıştır.

  Adwords ve E-Ticaret alanlarında da uzman olan Cem Orman, Özellikle görsel optimizasyon temelli web siteleri ile arama motorlarına uyumlu ve mobil destekli tasarımlar yapmaktadır. Ayrıca firmalara kurumsal sosyal medya tasarımları hakkında destek sunmaktadır.

  3- Yılmaz Bozan

  10 yılı aşkın süredir internet sektöründe yer alan Yılmaz Bozan, Türkiye’de ilk defa ev mobilyasının Asya ve Avrupa’ya internetten satış operasyonunu kurmuş ve sonrasında tüketici elektroniği, tatil, havayolu, tekstil, ayakkabı, hızlı tüketim malları gibi farklı sektörlerde de çalışma, danışmanlık yapma fırsatı bulmuştur.

  Bir çok e-ticaret sitesinin start-up’ında ismi geçmekte ve firmaları e-ticaret ile tanıştırmakta olan Yılmaz, performans odaklı dijital pazarlama stratejileri geliştirmekte, neuro marketing, growth hacking gibi conversion artıran yöntemleri işlemekte ve firmalara bu konularda danışmanlık vermektedir.

  4- Işıl Yılmaz Sümer

  Bugüne kadar sosyal medya pazarlama üzerine Türkiye’nin birçok ilinde sosyal medya kursu vermiş, üniversitelerde konuk hoca olarak ders vermiş ve 2 yıla yakın bir süre Taylan Demirkaya ve Esin Sayın ile birlikte Yeni Asır Tv’de İnternet Medyası isimli bir program hazırlayıp sunmuştur.

  5- Alaattin Çağıl

  Sosyal medya reklam içeriği üretmeye başladıktan sonra Sosyal Medya Uzmanlığı ve Danışmanlığı kariyerine başlamış ve kişisel Sosyal Medya Ajansını açmıştır.

  Tuğçe Sarıkaya, Yonca Evcimik, Nazan Şoray gibi ünlü isimlerin sosyal medya çalışmalarını yürütmektedir.

  1NLNjN.jpg

  6- Arslan Başay

  Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun olan Sosyal Medya Uzmanı Arslan Başay, otomotiv, güzellik ve kozmetik sanayi, inşaat, seyahat hizmeti, sağlıklı yaşam, haberleşme hizmetleri, yiyecek ve içecek, eğitim hizmeti, sağlık hizmetleri, market zinciri, emniyet ev ürünleri gibi 74 farklı markanın sosyal medya çalışmalarını yürütmüştür.

  7- Seda Genç

  Nöropazarlama Stratejisti ve Sosyal Medya Uzmanı Seda Genç lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi üzerine yapmıştır. Yüksek lisans ile birlikte pazarlama psikolojisi ve nöropazarlama alanında çalışmalara başlayan Seda Genç, IBM, Garanti, Tmob gibi şirketler ve ajanslarda marka liderliği, pazarlama iletişimi yönetimi gibi pozisyonlarda çalışmış ve 2015’te kendi şirketini kurmuştur.

  8- Hamdi Küçük

  Sosyal Medya ve Mobil Uygulama Uzmanı Hamdi Küçük, Marmara Üniversitesi Yazılım Teknolojileri bölümünden birincilikle mezun olduktan sonra çeşitli yazılım firmalarında çalışıp eğitimler vermeye başlamıştır. 2013 yılında ilk bireysel girişimi olan Hedef Kariyer Bilişim Akademisi’ni kurmuştur. Bireysel ve kurumsal pazarlama eğitimleri vererek kendini geliştirmiştir. Şu anda da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde sosyal medya eğitimi gibi bir çok alanda eğitmenlik yapmaktadır.

  9- Serdar Kuzuoğlu

  1995 yılında girdiği medya sektöründe farklı görevler üstlenen Serdar Kuzuoğlu, Technology Channel, Business Channel ve TRT Haber ve TRT 1’de TV programları hazırlayıp sunan Kuzuoğlu, Doğan TV Holding’de grubun tüm markalarının dijital kurulumlarının stratejilerini yönetmiştir.

  MYK Medya adıyla dijital ajansını kurmuş, Türkiye’nin ilk nostalji temalı video sitesi Alkışlarla Yaşıyorum projesini hayata geçirmiştir.

  10- Taylan Demirkaya

  Türkiye’nin ilk kuluçka merkezi Embryonix‘in koordinatörü ve iş geliştirme mentoru olarak görev yapmıştır. İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi de olan sosyal medya uzmanı, pazarlama, marka inşaası, marka konumlandırma, kurumlar ve bireyler için dijital konumlandırma(sosyal medya, web sitesi, blog, sunum, video) konusunda danışmanlık yapmakta ve eğitim vermektedir. Kendi İşini Kurma Rehberi’nin yazarıdır.

  logo.png

  Bizlere ulaşmak için aşağıdaki iletişim adreslerini kullanabilirsiniz.

  Adres: Cevizlik Mah. Hat Boyu Çıkışı Sok. No: 32 Bakırköy / İstanbul

  Çağrı Merkezi: 0850 532 30 10

  Email : info@sosyalmedyaegitimzirvesi.com

  Web Site :http://www.sosyalmedyaegitimzirvesi.com/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.