Ulusal TV Reklam Rezervasyon

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 5 yıl 8 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3770
  Anonim
  Ziyaretçi

  3zk6g2.png
   
   
  Ulusal TV Reklam Rezervasyon
   
  Dünyada var olmuş tüm reklam modelleri arasında değerini kaybetmeyen hatta digital reklam modellerine entegre olması ile birlikte kıymetini artıran TV Reklamları markalara değer katıyor. Reklam verenlerin, konvansiyonel reklam araçları içinde en çok tercih ettikleri TV Reklam ,ülkelerin sosyo ekonomik ve sosyo kültürel eğilimlerine göre biçimleniyor. TV Reklam sağladığı fayda bakımından rakiplerine (gazete, radyo, outdoor vb.) nazaran reklam verene daha fazla avantaj sunmaktadır.
   
  TV Reklam; Geniş hedef kitleye ulaşır, TV’de Reklam verilen programın seçimi ile Hedefleme, Prestij, Güven Marka değerinde belirgin artışlar, Rekabette avantajlar sağlayarak müşterisini memnun eder.
  TV Reklam Modelleri
  Dünya da ve Ülkemizde TV Reklam gün geçtikçe çeşitlenmektedir. Özellikle dijital ortamlarda her gün yeni bir TV Reklam modeli ile karşılaşıyoruz. Bununla birlikte TV Reklamların da bazı standartların dışına çıkmak pek mümkün değildir.
   
  Gelecekte ne olur bilinmez ama bugünün dünyasında TV Reklam türleri hemen hemen standart hale gelmiştir. Bunlar, TV Bant Reklam, TV Spot Reklam, TV Sponsor Reklam,  TV Advertorial Reklam, TV Ürün Yerleştirme olarak birkaç başlıkta toplanırlar.
   
  TV Bant Reklam
   
  TV Reklamları arasında en çok talep gören tür olarak karşımıza çıkar. RTÜK en az 8 saniye en çok 10 saniye olarak sınırlarını belirlemiştir. TV Bant Reklamlar izleyici henüz programı izlerken ekranın altında belirdiği için TV Spot Reklama göre görünürlüğü daha yüksektir. Bu sebepten markasını yeni oluşturan firmalar TV Bant Reklamı tercih ederler. TV Bant Reklam tasarımlarında seslendirme yoktur. Daha çok dikkat çekici tasarımlarla izleyiciyi reklama bakmaya teşvik eder. RTÜK kuralları gereği spor müsabakalarında ve haber bültenlerinde TV Bant Reklam yayınlanamaz.
  TV Bant Reklam Ölçüleri: 1920 *220 px tir. Backround color: R:0 G255 B:0 veya saydam TV Bant Reklam render formatı kanaldan kanala değişiklik göstermektedir: Mpeg 4 veya Targa +Alpha dır.
  TV Bant Reklamlar Adobe premier ,after effect  veya herhangi bir video programında yapılabilir.
   
  TV Spot Reklam
   
  Reklam denince ilk akla gelen TV Reklam modelidir. Televizyonda yayınlanan programların arasında çıkan kuşaklarda yayınlanan her bir reklama TV Spot Reklam denir. Siyah beyaz TV’lerde izlediğimiz reklamlardan bu yana hiçbir değişikliğe uğramayan en verimli TV Reklam şeklidir. Burada bakacağımız temel nitelik mesajı en iyi veren reklam türü ise bu kesinlikle TV Spot Reklam olacaktır. RTÜK TV Spot Reklam içinde bir süre kısıtlaması getirmiştir. Bu süre En az 5 en çok 90 saniyedir. TV Spot Reklamlar da ses kullanılabilir. Bu da mesajın gücünü artırır ve akılda kalıcılığı kuvvetlendirir.
   
  TV Spot Reklam Ölçüleri: 1920*1080 px tir. Backround color: yoktur. TV Spot Reklam render formatı Televizyon Kanaların da değişiklik göstermektedir: Mpeg 4 veya Targa +Alpha
   
  TV Sponsor Reklam
   
  TV Reklam tarihine adını altın harflerle yazdıran Atiker’in firmasının Kurtlar Vadisi başarısı ile tahtına oturmuştur. TV’de yayınlanan her hangi bir programın sponsoru olduğu anlamına gelir. Yine Atiker efsanesi ile örneklendirelim. TV Programı ” Atiker’in Sunduğu Kurtlar Vasisi Başlıyor! ” diye başlar. TV Programının Reklam Kuşağı başlamadan önce yine ” Atiker’in Sunduğu Kurtlar Vadisi Reklamlardan Sonra Devam Edecek! ” şeklinde devam eder. TV Reklam dönüşünde ” Atiker’in Sunduğu Kurtlar Vadisi Devam Ediyor ” olarak sonlanır. TV Programı sonunda da ” Atiker’in Sunduğu Kurtlar Vadisi Sona Erdi! ” olarak biter.
  Burada TV Sponsor Reklamın fiyatını, programın reytingi ve TV Reklam kuşak sayısı belirler. Sponsor reklamın her bir bölümü 5 saniye olarak belirlenmiştir. Seslendirme yapılan prestijli bir TV Reklam modelidir. TV Sponsor Reklam Ölçüleri: 1920*1080 px tir. Backround color: yoktur.
   
  Web Sitemiz: https://www.tivireklam.com/tv-reklam/

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.