UZM. DYT. CANSU BÜYÜKBAŞ BESLENME VE DİYET DANIŞMANLIĞI

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 1 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3356
  Anonim
  Ziyaretçi

  İmihan ÇAY
   
  Yıllarca kilo vermek için uğraştım, birçok şey denedim, birçok uzmandan yardım aldım ama bir türlü başarı elde edemedim. Her hafta Pazartesi diyete başladım üçüncü gün bozdum. Tam artık bu kilolara alıştım, artık böyle yaşayacağım sanırım derken Cansu Hanım beni yapabileceğime ikna etti, başarabilirsin dedi. Bu sefer başaracağım dedim ve başladım. Öyle de oldu, başardım.
   
  İnsüline bağımlı tip 2 diyabet hastası olmama rağmen 4 ayda 15 kilo verdim. Bunun 13 kilosu yağ kaybı oldu. Bu sayede 3 beden küçüldüm. Kıyafet almak işkence olmaktan çıktı, artık istediğim her şeyi giyebiliyorum büyük beden dükkanlarının kapısından bile geçmiyorum. Kendimi daha enerjik ve gençleşmiş hissediyorum. Hayat fazla kilolarından arınınca çok daha güzelmiş.
   
  Cansu Hanıma ne kadar teşekkür etsem az. Hayatımın ikinci baharını yaşamama vesile olduğu için, yardımları için, her yediğimi aylarca kontrol edip neyi, nasıl, ne kadar yemem gerektiğini öğrettiği için, öncesinde yaptığım katı diyet listeleriyle değil de aslında bu işin sağlıklı beslenmeyi öğrenerek olacağını gösterdiği için çok teşekkür ederim. Kliniğe gitmek ve bu güzel ekiple beraber olmak için can atıyorum. Hedef 75 kilo!… Beraber yürüdüğümüz bu yolda kilo vermeye devam… :)
   
  Ceren DOĞAN
   
  Fazla kilolarımı düzene sokmak için diyetisyen aramaya başladığım yolculuğumda,canım Cansu’cum ile karşılaşarak yaşam koçu,hatta yaşam dostu edinmiş şekilde,sağlıklı yaşamı içselleştirmeye başladım.
  [size=large] [/size]
  Güler yüzü, harika motivasyonu, 7/24 online takibi, her kontrolde mutlulukla karşılayan yüzü ile pes etmeniz, kilo verememeniz imkansız :) Aynı zamanda güzel ekibi Büşra Hanım ve Yeliz Hanım’ın muhteşem desteklerini belirtmeden geçemeyeceğim.
   
    İşin özü 2 ayda 5 kilo vermekle kalmayıp,bundan sonraki hayatımı sağlıklı bir birey olarak nasıl devam ettireceğimi de adım adım öğrendim.Canım Cansu’cum ve ekibine çook teşekkürler :)
   
   
  İlknur KAYKAÇ
   
  Cansu Hanımla yolum kesiştiği için kendimi çok şanslı hissediyorum. İşine olan saygısı, güler yüzü, bana olan inancı, enerjisi; bu işi başarabileceğime dair inancımı daha da güçlendirdi.
  [size=large] [/size]
  Son bir senede sağlık sorunlarım nedeniyle yaklaşık on kilo almıştım ve bu beni çok rahatsız ediyordu. Kendime dikkat etmeme rağmen kilo verme konusunda başarılı olmadım.
   
   
    Sonra Cansu Hanım’la tanıştım. Cansu Hanım’ın deneyimleri ve öğrettiği bilgiler sayesinde başardım. Sağlıklı bir şekilde iki ayda fazlalıklarımdan kurtuldum. Sürecimiz sona ermiş olabilir ama sağlıklı beslenmeye devam. Önce sağlık, sonra fit bir hayat. Sayenizde Cansu hanım teşekkürler… :)
  [size=small][font=Georgia, serif] [/font][/size]
  [size=small][font=Georgia, serif] [/font][/size]
  Kadriye CÖMERT
   
  Merhabalar,
  [size=small] [/size]
  Ben çok zayıf ve iştahsız bir çocukmuşum. Çocukken sürekli yemek yemem için baskı yaparlarmış. Ergenlik yaşlarımda bu durum tersine döndü, özellikle üniversite sınavlarına hazırlanırken. Üniversiteyi kazandıktan sonra kendime geldim ve kilo vermek için ilk diyetisyenime gittim, iki ayda yaklaşık 10 kilo kadar verdim. Sonra normal yaşama döndüğümde verdiğim kiloları geri aldım.
   
  Kendim kilo vermeyi denedim, bir miktar verdim sonrasında tekrar geri aldım. Akupunktur tedavisi ile yine belli bir miktar kilo verdim ve yine geri aldım. Bir hastanenin paket programı  varmış, diyetisyen ve psikolog eşliğinde kilo veriliyormuş, ben yine gitim yine kilo verdim sonrasında yine geri aldım. Dukan diyeti ile 1 ayda 12 kilo verdim, malum dukan diyetiyle yaşamak zor bıraktım. Tekrar aldım.
   
  En son Cansu Hanımla tanıştım. Tanıdığım en iyi diyetisyen. Tek tek ne yemem gerektiğini ne yersem ne olur, ne yemezsem nasıl olur tek tek anlattı bana ve beni hiç sıkmayan bana özel bir beslenme şekli oluşturduk. Ben bu beslenmeye Kadukan diyorum  İstediğim şeyi dengeli şekilde yiyorum. Ve hafifliyorum. Su tüketimim sıfırdı bunu alışkanlık haline getirdim. Su tüketim günü birincisi oldum  Daha çok şeyde başarılı olacağıma inanıyorum. Cansu Hanım hem diyetisyenim hem arkadaşım hem de psikologum. Çok sıcak, tatlı sesiyle sakince anlattığı şeyler sayesinde bugün nasıl beslenmem gerektiğini çok iyi anladım. Ona sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ve onu çok seviyorum.
   
  AYŞE ÇEBİ
   
  Evlendikten sonra 10 kilo almıştım neredeyse. Bir sorunlu gebelik, hormon ilaçları ardından düşük yaşamıştım sonrasında yoğun iş hayatı ardından işten çıkıp evde yatma süreci ve de böbrek taşı dökme evresinden kaynaklı hareketsizlikle belki de 10 kiloyu bile geçmişti. Sonra yeniden hamile olduğumu öğrendim 2012 aralık ayında 63 kilo civarıydım.
   
   
     Hamilelik sürecinde toplam 7 kilo aldım ve doğumdan sonra eve geldiğimde 5 kilosu gitmişti. Bebeğimin 40 mevlitüne kadar 4 kilo daha vermiştim. En son 61 kiloyu 2013 eylül ayında gördüm. Sonrasıysa tamamen homili gırtlak süreci. Süt yapacak diye değil tamamen pis boğazlıktan yedim. Bu olağan dışı yemek önce 3-4 kilo aldırdı. O sırada bebeğim 8 aylık olmuştu b-fite başlamıştım. 63-64 derken yeniden işe başlamamla 66’yı zorladım. Ara sıra spor yapmalar ile en fazla 1 kilo verip ne kadar çabalasam da aşağısına inemiyordum. Eskiden olsa 2 ayda 5 kilo hop verir sonra yine alır yine verir ama 52-53 ü hiç geçmezdim. Hamileyken şeker yükleme testinde şekerimin olmadığını ama çok tatlı yersem vücudumun şekeri dengelerken zorladığı ortaya çıkmıştı. Bu konuda hiç kuşkulanmadım.
   
     Kilo artık zorlamaya başlamıştı fıtık ve topuk dikeni çıktıktan sonra hareket etmekte zorlanmaya başladım. 1.53 boyumla bu kadar yükü kaldırmak kolay mı? Fizik tedavi egzersiz derken baktım olmayacak artık uzmana gerek var diye düşünebildim nihayet
  Cansu, 1000 parçalık puzzle da gökyüzünü oluşturan, yüzlerce aynı renk ve birbirine benzeyen parça arasında aslında size en doğru uyandır. İlk tanıştığımızda da böyleydi. Daha anlattığım gün hemen kolları sıvadı ve 2-3 ayrı sağlıklı planla döndü bana. Anlattı, eğitti, öğretti. (ben ne kadar unutsam da sabretti ) ama umduğumuz gibi olmadı. İnsülin direnci testi sonrasında homa değerim çok yüksek çıktı. Çalışmayan metabolizmamla 66.6 ile başladığımız yolda şimdi 62.5 i görmek bizim için büyük kazanç. Bazı günler hareketimin max 1000 adım olduğunu 12 saat oturarak çalıştığımı fıtık ve topuk dikeninin beni zorladığını düşünürsek aslında gerçekten sevindirici. Kaldı ki garfield la yarışır yemek yeme alışkanlığımın olması da cabası.
   
     Etraftaki birçok insan kilo verip vermediğimi soruyor, sıkılaştığımı söylüyor. Hatta üzerimde kışlık mont varken zayıfladığımı fark edenler oldu. Aslında burda Cansu’nun payı sadece diyet hazırlama kısmında değil; yaşam kalitemi yükseltme, beslenmeyi öğretme ve aç kalmadan zayıflayabilme kısmındadır.
  Her gün öğünleri kaçamak dahil takip eden kaçamak yaptıysam hemen B planına geçen motivasyonumu hep yüksek tutan, pes ettiğimde (yüzlerce kez) beni toparlayan hep Cansu oldu.
   
     Canım dostum hem psikolojimi hem vücudumu toparladı.
   
   
  Esra YÜCEL KEPİR
   
   
  Dikkat! Bu yazı yüksek dozda şükran içermektedir! Bu şükran, kafamdaki bazı yasaklarla bu kilolar gidecek olgusunu “hayır Esra hanım yasak yok porsiyon kontrolü var ” deyip değiştiren ve bunu beni hemen her gün o candan tavrıyla yeniden yüreklendirerek, her gün yeniden niyet ettirerek yapan, en önemlisi de kendi kendimin beslenme uzmanı olacak kadar harika ve anlaşılır eğitimlerle işin balık tutma kısmını bana öğreten Cansu Büyükbaş’a dır şükranım.
   
    Şişman ve mutlu yerine evli, mutlu, çocuklu ve fit… Teşekkürler Cansu Hanım hepsi sizin sayenizde..
   
   
  Mediha ÖZGÜN
   
   
  Cansu deyince aklıma melek geliyor o bu dünyadaki kanatsız melek. Tanırsanız sizde anlarsınız.
   
  Ben 36 yaşında bir bayanım, Cansu’ya başlamadan önce şekerim tavan yapmıştı, insülin kullanmaya başlamıştım… Trigliserid bin küsürlerde, kolesterol keza aynı, tansiyon cabası… Kilom hepten almış başını gitmişti… Kullandığım ilaçları görünce arkadaşlarım genç yaşta bu kadar ilaç, bu kadar hastalık deyip üzülüyorlardı. Aynaya her baktığımda ben nasıl bu hale geldim deyip daha da mutsuz oluyordum ne zaman diyete başlasam bir süre sonra bırakıyordum bu da gayet normal bilinçsizce yapılan diyet ne kadar sürer ki, anlayacağınız umutsuz vakaydım.
  Taa ki Cansu’ya başlayana kadar… Başta korktum yapamam rezil olurum diye ama hiç öyle olmadı sıcaklığı samimiyeti güler yüzüyle o kadar güzel anlattı ki başarabileceğimi ve bunun için ne yapmam gerektiğini… Sağlıklı beslenmeyi öğrendim o klasik diyet listelerinin tam tersine her şeyi yiyerek aç kalmadan keyifle ve onun sürekli whatsapp takibiyle yanımda olduğunu hissederek zayıfladım. Artık ilaç kullanmıyorum doktora gittiğimde artık diyabet hastası olmadığımı, artık tansiyon hastası olmadığımı söyledi, ilaçları kesti. O kadar sağlıklı hissediyorum ki… Ben kilolarım yüzünden hastaymışım meğer ! Şuan kimse inanamıyor bu kadar kiloyu nasıl verdin çok büyük başarı diyorlar bu başarı bana ait değil bu başarı Cansu’ya ait beni baştan yarattı herkese şiddetle tavsiye ederim.
   
  Şimdi size soruyorum kanatsız melek derken haksız mıyım ?
   
   
  [size=small] [/size]
  [size=small][font=Arial, sans-serif]Web Sitemiz: http://www.cansubuyukbas.com/basari-hikayeleri.html %5B/font%5D%5B/size%5D
  [size=small][font=Georgia, serif] [/font][/size]

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.