VİDEOSKOP NEDİR?

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 1 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3470
  Anonim
  Ziyaretçi

  X05n6j.png
   
   Video boroskop adıyla da bilinen cihaz, doğalgaz hattı, yakıt tankı, buhar kazanı, rafineri türünden çok sayıda bölge ve uygulamada kaçak oluşumunu tespit eder. Kaçağın türüne göre; sızıntı, korozyon ve yüzey çatlağı gibi, tespitini yaparak ölçümlenmesinde kullanılmaktadır. Videoskoplar el ile ulaşmanın mümkün olmadığı alanlarda, yabancı cisimlerin çıkarılması için kullanılan çekme aparatlarında da entegre vaziyette bulunabilir. Joystick kolu sayesinde tek elle muayene olanağı sunarlar ve LCD ekranları ile her tür görüntüleme ölçümleme işlemini gerçekleştirmek mümkündür. Videoskoplar farklı büyüklüklerde, dayanıklı ve çeşitli görüş açıları, alan derinlikleri özellikleri sayesinde istenilen mesafe ve açılarda görüntüleme yapma olanağı sağlar.
   Videoskoplar Nerelerde Kullanılır?
   •            Elektrik ve elektronik alanında parçaların ayrıntılı kontrolünü sağlamada
   •            Üretim aşamasında olan ürünlerin kalite kontrollerinin sağlanmasında
   •            Okullarda bulunan akademik uygulamalarda
   •            Cilt ve saçın ayrıntılı muayenesinde
   •            Tarımsal alanda zararlı haşeratın tespitinde ve incelenmesinde
   •            Matbaacılık ve basım sektöründe hatalı basımların incelenmesinde
   •            Tekstilde kumaş ve boya kalitelerinin ip ip incelenerek hata tespiti yapılmasında
   Trotec Videoskoplar
   Alman teknolojisi ile üretilen Trotec ürünleri arasında videoskoplar da mevcut. Mükemmel özellikleri bir arada bulundururken kaliteden ödün vermeyen cihazlardan birkaç örnek incelemeye alalım.
   Trotec Videoskop Fiyatları hakkında bilgi almak için trotec724.com aşağıdaki Videoskop modellerini google’da aratarak bilgi alabilirsiniz. Diğer firmaların cihazlarına nazaran fiyatlarımız genel olarak çok uygundur. Özellikleri bakımından diğer cihazlardan üstün tarafları çoktur.
   BO21 Boroskop  modeli; teknik ayrıntıları onu kullanışlı kılan sebeplerden. 180 derece dönebilen resim çevirme fonksiyonu yanı sıra aydınlatma regülatörü, ekstra hafifliği, 2X optik zoom kabiliyeti ve esnek boyunlu sonda sayesinde fonksiyonel kullanıma sahip. Mobil kullanımı ve pratik oluşu ile tercih sebebi.
   VSC3008 videoskop modeli; endüstriyel olarak kullanılacak olan teknoloji harikası bir model. Video ve dijital görüntüleri kusursuz, kullanımı pratik ve hafif oluşu ile yorgunluğa son veren türden, led özelliği var ve USB bağlantı noktası ile analog video çıkışına sahip. 130 derece görüntü alanı, 3x dijital zoom, görüntü formatları JPEG ve avı. 440.000 piksel görüntüler. Paslanmaz çelik ve titanyum gövdeye sahip.
   BO25 Videoskop modeli; mini tasarım, hızlı ve kolay kullanım. Çok yönlü ancak oldukça anlaşılır olmasının yanı sıra, 50-150 mm odaklanma alanı, saniyede 30 resmi tekrarlayabilen teknoloji.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.