YÜSEM 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri

 • Bu konu 0 yanıt içerir, 1 izleyen vardır ve en son 7 yıl 1 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Yazar
  Yazılar
 • #3204
  Anonim
  Ziyaretçi

  logo.png
  4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri
  Eğitim insanın yalnızca bilgi dağarcığını geliştirmekle kalmaz aynı zamanda küçük yaşlarda başladığında karakter oluşumunda da oldukça etkilidir. Bilgisiz ve eğitimsiz bir toplum aslında gelecekten de yoksun olacaktır bu nedenle kendi toplumumuz içerisinde ki en küçük birey olan çocuklarımızı ne kadar iyi ve sağlıklı yetiştirebilirsek gelecekte bizim için daha aydınlık olacaktır. Çocukların eğitimine bizim yarınlarımızı garanti altına almak şeklinde de baktığınız da eğitimin aslında bir zorunluluk olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.
  Ülke olarak tüketimin hızlı bir şekilde artmış olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla bu hızlı tüketim içerisinde aynı zamanda hızlı bir üretimde yapılması gerek buradaki en büyük güçte yine yukarıda belirttiğimiz gibi bizim çocuklarımız, bu verimli ve doğal kaynakları ne kadar doğru bir şekilde kullanabilirsek geri dönüşünü de o kadar başarılı bir şekilde sağlayabiliriz. Burada bizim için en önemli nokta ise 4-6 Yaş Çocuk Eğitimi ve Etkinlikleri çünkü çocuklar bu yaşlarda her zaman bilgiye açtırlar ve bir şeyler öğrenmek isterler siz çocukları bu dönemde doğru bir beceriyle donattığınız ve geliştirirseniz o zaman planlı ve de bilinçli bir şekilde yürümeyi başarabileceklerdir. Bunun yanında güncel teknoloji de çocukların dinamik olan sistem içerisindeki kalkınmasına faydalı olacaktır.
  Yalova üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bu konuda profesyonel bir çalışma yaparak çocukların eğitim süreçlerinin tamamen kontrol altında olması ve geleceğe daha aydınlık bakabilmeleri adına YÜSEM hizmetini başlatmıştır. Burada ki amaç ise çocukların mesleki alanlarda daha eğitimli ve de gelişim sürecine adapte olmuş bireyler haline dönüştürülmesi.
  Üniversitenin kadrosu hakkında aslında çok fazla bir anlatıma da gerek olmadığını düşünüyoruz çünkü bünyesinde bulundurduğu her birimde çalışan eğiticileri profesyonel ve deneyimli kişilerden oluyor. Üniversitenin bu süreçteki yeri 4-6 yaş grubu içerisindeki çocukları başarılı bir şekilde eğitebilecek kişiler oluşturmak. Başlatmış olduğu sertifika programı da buna hizmet ediyor. Programa Diyanet İşleri Başkanlığının da desteği bulunuyor. Burada program kapsamında sertifika sahibi olan eğiticiler Kur’an kurslarında Kadrolu, Sözleşmeli, Vekil veya Geçici olarak görev yapabilecekler. Sertifika programına formasyonu olanlara başvuru yapabiliyorlar.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.