Ekranı Katlanan Telefon…

Neden Ekranı Katlanır Telefon…

Çinli şirket Royole, Pekin’de tanıtımını yaptığı ekranı katlanan telefonunu FlexiPai adı ile duyurdu. Ekran açık olduğunda 7.8 inç ekrana sahip olduğunuz telefonla ilgili şu anda elimizde çok bir bilgi yok. Sadece tanıtımda gösterilen bilgiler doğrultusunda diyebiliriz ki çok güzel bir telefon değil. Cep telefonu kullanıcıları olarak daha narin bir teknoloji beklemekteyiz ve bununla ilgili Samsung ve Huawei firmalarından atılım bekliyoruz.

ekrani-katlanan-telefon
ekrani-katlanan-telefon

Neden Katlanır Telefon;

Ekranı katlanan telefon FlexiPai nin özelliklerine göz atacak olursak belki cevap verebiliriz.

Evet katlanınca 3 ayrı ekrana sahip olabilen bu telefonda; Ön, arka ve katlanan bölümdeki ekranlar, aynı anda farklı görüntüleri verebiliyor.

Neden almamalı;

Piyasaya çıkmaya hazırlanan FlexiPai’nin sosyal medyaya düşen videolarında, telefondaki Android işletim sisteminin çok iyi olmadığı, ayrıca, ekranın çoklu moddan tek ekran moduna geçişlerde titremeler meydana geldiği görülüyor. Ekranı katlanan telefon FlexiPai nin diğer akılı telefonlardan ayıran önemli bir ayrıntı da ağırlığı. 350 gram ağırlığa sahip olan FlexiPai, hem son iPhone XS Max’ten, hem de Samsung Galaxy Note 9’dan yaklaşık yüzde 50 daha ağır.

Fiyat;

Ekranı katlanan telefonun fiyatı teknik özelliklerine göre 1290 dolar ile 1863 dolar arasında bizce ucuz değil.

Ne zaman çıkacak;

Tabiki yurt dışında şatışı başladı, Türkiye’ye ne zaman gelir sorusunu cevabı ise 2019 ortalarında.

Ekranı katlanan telefon
Ekranı katlanan telefon

geldiyom.com

Yazar: geldiyom

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.