Neden iPhone yeni A12 işlemci

Neden iPhone yeni A12 işlemci

Merhabalar,

Apple’ın yeni modelini tanıtmaya hazırlandığı bu günlerde bizde boş durmayalım, sizin için neler bulup derleyebiliriz dedik ve yazımızı hazırladı. Öncelikle sızdırılan görseli ile başlayalım,

2019-model-iphone
2019-model-iphone

İnternette dolaşan görsellerde en önemli ayrıntı kasanın yarı yarıya incelmiş olması.

Neden iPhone 2019;

Bu sorunun en güzel cevabı güçlü yeni A12 işlemcisi, TSMC’nin 7nm süreci ile üretildi. Bu da yeni iPhone’ların 7nm işlemci kullanan ilk akıllı telefonlar olacağı anlamına geliyor. iPhone X Plus simgesi İOS 12‘nin son beta sürümünde Guilherme Rambo tarafından keşfedildi. Söz konusu keşife bakılırsa cihaz şirketin TrueDepth kamera teknolojisini içermesi gereken uzun ve dar bir ekran sergiliyor.

Ekran seçimi olarak Full Active LCD’ye yer verecek. Bununla birlikte yeni modellerinde mavi ve turuncu renklerle biraz daha hayatımıza renk katacağa benziyor.

Bir diğer yenilikle 3 arka kamera, evet yanlış duymadınız. 3 arka kameraya ev sahipliği yapacak yeni bir iPhone X modeli üzerinde yoğun mesai harcadığını biliyoruz. Söz konusu kameralar bir nesnenin farklı açılardan fotoğraflanarak 3 boyutlu modellemesinin yapılmasına da imkan verecek.

Ne zaman çıkacak;

Apple’ın iPhone serisinin 10’uncu yılına özel olarak ürettiği en pahalı iPhone modelini eylül ayında elinize alabilirsiniz.

Tabiki çok paranız varsa 😉

geldiyom.com

 

 

Yazar: geldiyom

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.