VoLTE Servisi Nedir? VoLTE Servisi Ne Demek? VoLTE Servisi Açma

VoLTE Servisi Nedir?

Voice Over LTE (Volte) servisi olarak bilinen bu hizmet , daha çok ses aramalarının LTE şebekesi üzerinden yapılmasını sağlayan, HD kalitelde görüşme imkanı sunan, telefon operatörlerinin verdiği bir telekomünikasyon servisine verilen bir isimdir. VoLTE ücretsiz mi veya ücretli mi diye merak edenler için bu teknoloji hizmeti tamamen ücretsiz sunulmaktadır.

VoLTE Servisi Ne Demek?

Aynı anda veri ile ses kullanımına imkan sunan bir 4.5G hizmeti olarak da tanımlanabiliriz. VoLTE sistemi sayesinde daha kaliteli telefon görüşmeleri sağlanmaktadır. Hem siz hem de konuştuğunuz kişi kaliteli görüşmeden aynı anda yararlanabilmektedir. Sadece sesli aramada değil, görüntülü aramalarda da oldukça fayda sağlamaktadır.

VoLTE kısaca nesnelerin ve giyilebilir cihazlar dahil olmak üzere bütün bir veri terminalleri sayesinde yüksek hızlı kablosuz iletişimdir.

VoLTE Servisi Açma

  • Android cihazlarda VoLTE özelliğini aktif hale getirmek için ise Ayarlar- Bağlantılar -Mobil Ağlar -VoLTE aramaları seçeneğini aktif hale getiriniz. Bu şekilde çalışmış olacaktır.
  • IPhone telefonlar ise; Ayarlar- Hücresel- Hücresel Veri Seçenekleri ‘ne gidip LTE’yi Etkinleştir’e veya Ayarlar- Mobil Veri ve LTE’yi Etkinleştir’e dokunarak VoLTE sistemini çalıştırmış olursunuz.

VoLTE Nasıl Kapatılır?

VoLTE teknolojisinin nasıl kapatıldığı hakkında çok fazla araştırılma yapılmaktadır. Bu konu hakkında şunu diyebiliriz ki telefonlara göre farklılık göstermektedir. Şu şekilde VoLTE kapatabilirsiniz:

  • Samsung telefonlarda VoLTE ayarını kapatmak için; Arama Ayarları – Giden Sesli Arama – Uygun Olduğunda VoLTE Kullanan seçeneğinin işaretini kaldırarak,
  • LG telefonda VoLTE ayarını kapatmak için; HD+ Görüşme seçeneği onay işaretini kaldırarak,

geldiyom.com

Yazar: Site Admin

Kötüİdare EderGüzelElinize SağlıkTebrik Ederim (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.