Neden Windows 10 Mobile ( wm )

wpdang_windows-10-mobile-phone-0001
Neden Windows 10 Mobile

Bu soruyu cevaplamak için önce Windows 10 Mobile ( wm ) nedir bir kısaca bilgi verelim;

Windows Phone, Windows 10 Mobile, Microsoft tarafından PDA ve akıllı telefonlar için bir işletim sistemi olarak tasarlanmıştır. C++ yazılımında yapılmış ve Windows CE sistemi çekirdeği üzerine temellendirilmiştir. 19 Nisan 2000 yılında ilk sürümü olan Pocket PC 2000 ile piyasaya çıkmış ama istenileni veremediği için bir türlü başarıyı yakalayamamıştır. Daha sonra piyasaya sürdüğü Windows Mobile serisiyle de hedefinden çok uzak kalan Microsoft 8 Ocak 2013 tarihinde ise bu sürümü durudurduğunu ve bunun yerine Windows Mobile serilerinin devamı olan Windows Phone işletim sistemine geçti. Windows Phone işletim sistemi 2010 yılından bu güne kadar 4 büyük güncelleme ile eksiklerini gidererek En son sürümü olan Windows 10 Mobile ile bu piyasada söz sahibi olmayı ne kadar hedeflediğini göstermiştir.

Bu kadar bilgi yeter, şimdi almadan önce neden almanız gerektiği ile ilgili 5 olumlu ve olumsuz yönleri;

Almanız için 5 neden;

– Kullanımı çok basit ve pratik, android de yaşanan ekran karmaşası yok, basit ve sade alışılmış bir ara yüze sahip. Özellikle belli bir yaşın üzerindeki akıllı telefon kullanıcıları için biçilmiş kaftan.
– Sonsuz Microsoft desteği. Bu işi en iyi bilen yazılımcıyı arkanıza alıyorsunuz. Tüm uygulamalar tamamen PC nizle uyumlu.
-Hem masa üstünüzü hem de mobil cihazınızı ortak uygulamalar sayesinde birlikte kullanabilirsiniz.Böylece ofis dışında bile işlerinizi kolayca yönetebilirsiniz.
-IOS tan tanıdığımız Siri ye rakip Cortana ile sesli olarak her şeye kolayca ulaşın.

 

Almamanız için 5 neden;

– Aplikasyonları ( uygulamaları ) çok az, androidle karşılaştırılamayacak kadar az. Mağazası tam bir fiyasko. Eğer android kullanıcısıysanız ve birçok uygulama ve oyun yüklü ise telefonunuzda kesin hayal kırıklığına uğrarsınız.
– Şimdilik çok az sayıda telefon desteği var. Uyumlu telefon desteği listesi Windows 10 Mobil uyumlu telefonlar yazımızda mutlaka okuyun. Listeyi görünce muhtemelen yazının devamını okumaktan vazgeçeceksiniz.

Yazar: Site Admin

Kötüİdare EderGüzelElinize SağlıkTebrik Ederim (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.